امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۹۲۱
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۱

تدابیر امنیتی در پایگاه‌های نظامی آمریکا شدت می‌یابد

خرداد: مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه (۱۷ آذر ۹۸) و در پی تیراندازی اخیر به یک پایگاه هوایی در فلوریدا، خبر تشدید تدابیر امنیتی در پایگاه‌های این کشور را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، وی گفت که به نیروهای مسلح آمریکا دستور داده است موارد امنیتی در پایگاه‌های نظامی و روند گزینش نظامیان خارجی را که برای ماموریت‌های آموزشی به آمریکا می‌آیند، مورد بازنگری قرار دهند.

سخنان اسپر به حادثه روز جمعه در پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا در فلوریدا اشاره داشت که در جریان آن یک شهروند عربستانی این پایگاه را به گلوله بست و بر اثر آن چهار نفر از جمله عامل تیراندازی کشته و هشت تن زخمی شدند.  

وزیر دفاع آمریکا گفت که از مقام‌های ارشد دفاعی آمریکا خواسته است که برای همه اقدامات احتیاطی لازم جهت تضمین امنیت تاسیسات نظامی این کشور اطمینان کسب کنند.

منبع:ایرنا

«ران دسانتیس» فرماندار ایالت فلوریدا با یادآوری مشارکت یک شهروند عربستان در این حادثه تیراندازی، گفت: ریاض باید غرامت قربانیان تیراندازی در شهر «اسکامبیا» را پرداخت کند.

وی افزود: دولت عربستان سعودی باید مسئولیت این تیراندازی را بپذیرد، زیرا یکی از شهروندان آن نقش کلیدی در این حمله داشته است.

پس از آنکه مشخص شد عامل تیراندازی در پایگاه هوایی فلوریدا یک دانشجوی سعودی اعزامی از سوی دولت این کشور بوده است، مقامات ریاض با ارسال پیام‌های متعدد، واکنش‌های مختلفی نشان دادند و با جنایت خواندن این اقدام، تلاش کردند با دلجویی از آمریکا، خود را از این حادثه مبرا کنند.

همچنین در پی این تیراندازی مرگبار، مقامات امنیتی آمریکایی چند شهروند سعودی را برای بازجویی بازداشت کردند.

«خالد بن سلمان» معاون وزیر دفاع عربستان نیز در توئیتی با اعلام تسلیت به خانواده قربانیان بر همراهی کشور خود با آمریکا در روزهای سخت تاکید کرد و نوشت: من هم مانند بسیاری از نظامیان سعودی در پایگاه نظامی آمریکا آموزش دیده‌ام و از این آموزش‌های ارزشمند برای مبارزه با تروریسم و دیگر تهدیدها بهره می‌بریم.

وزارت امور خارجه عربستان نیز با صدور بیانیه‌ای با ابراز تأسف از این تیراندازی به خانواده قربانیان تسلیت گفت و تاکید کرد که عامل این جنایت، به هیچ عنوان نماینده ملت عربستان نیست.

ملک سلمان پادشاه عربستان نیز جمعه شب در تماسی تلفنی از رئیس جمهوری آمریکا دلجویی کرد.

پایگاه هوایی نیروی دریایی آمریکا در ایالت فلوریدا روز جمعه گذشته شاهد چندین تیراندازی بود و منابع رسانه‌ای از کشته شدن چهار نفر از جمله عامل این تیراندازی خبر دادند.

این دومین تیراندازی در پایگاه‌های نظامی آمریکا در هفته گذشته بوده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی