امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۲۹۹۴۱
تاریخ انتشار: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۶
تعداد نظرات: ۳ نظر
لغو قرارداد با طعم عصبانیت و فحاشی

نکته جالب خداحفظی استرا و واکنش بعضیا!

کاش هوادران استقلال که خشم و عصبانیت آنان از این فعل و انفعال ناگهانی و تعجب برانگیز طبیعی است و حق گلایه و ناراحتی دارند به جای واکنش های احساسی کمی تامل کرده و به جای کل کل های همیشگی فوتبالی ماجرای این استعفا را عمیق تر و با نگاه عقلانی مورد توجه قرار می دادند
سرویس ورزشی خرداد-امیر حسینی:آندره‌آ استراماچونی رفت! خبری دو کلمه ای که به مثابه بمب رسانه ای فضای ورزشی و حتی فراتر از آن عرصه مجازی را با زلزله چند ریشتری روبرو کرد! آقای مربی ایتالیایی درست بعد از آنکه پس از چهار سال و اندی استقلال دومین تیم پرطرفدار ایران را به  صدر جدول رسانده بود و ساعاتی بیش تر به بازی تازه باقی نمانده بود به صورت یکطرفه قرارداد خود را فسخ کرده و سر تمرین آبی ها نیامد.

به گزارش خرداد، علت چه بود؟ عدم پرداخت مطالبات آقای سرمربی و دستیاران! علتی صاف و ساده که به علت عصبانیت شدید هوادران استقلال در محاق رفت و آنان شروع به هجمه و حمله به وزارت ورزش و شخص وزیر کرده و پرسپولیسی بودن آقای وزیر را علت این وضعیت قلمداد کردند!

حالا شاید با فروکش کردن جو عصبانیت و احساسی بتوان نگاه دقیق تری به این اتفاق انداخت.

اول- پول استرا پرداخت نشده و او به همین علت از سرمربی گری استقلال استعفا داد. چرا پول پرداخت نشده است؟ چون همگان و از جمله خود استرا به خوبی می دانند که با توجه به تحریم ها نقل و انتقال ارزی با مشکل روبروست و پروسه ای زمانبر و تدریجی است. حالا سئوال اینجاست که چرا مربی محبوب و خوش تیپ و البته موفق ایتالیایی اندکی و چند روزی و حتی ماهی صبر نکرده و تیمی که از علاقه به آن دم میزد را درست در حساس ترین شرایط ترک کرده است؟ چرا در هفته های قبلی که شرایط استقلال فراز و نشیب بسیار داشت او فکر عدم پرداخت مطالبات نیفتاد؟آیا خبر پیشنهادهای کلان و پر سود از چند کشور عربی در این خداحافظی ناگهانی تاثیر گذار بوده است؟ از مهم تر آنکه بر اساس سوابق، آقای حقوقدان ایتالیایی تخصص ویژه ای در دریافت حقوق و مزایای خود تا آخرین سنت ممکن را دارد و بعید است این بار هم بی گدار به آب زده و حواسش به دریافت حق و حقوق نبوده است

دوم- مسعود سلطانی فر پرسپولیسی باشد یا استقلالی یا هوادار هیچ یک از این دو تیم، تفاوتی در این نکته ایجاد نمی کند که کارنامه او در وزارت ورزش مملو از اشتباه، ندانم کاری و آسیب های فراوان به این عرصه در همه رسته ها از فوتبال تا ورزش های دیگر بوده است. از وضعیت تیم ملی فوتبال بگیرید تا جودو و کشتی و وزنه برداری ما در سال های اخیر شیب نزولی شدید و آشکاری را تجربه می کنیم.

اما اینکه رفتن استرا را به پرسپولیسی بودن سلطانی فر ربط بدهیم از آن حرف های ناچسب و عجیب و غریب شماری از هوادران عصبانی استقلال است. مگر در زمان همین آقای وزیر بهترین و موفق ترین مربی چند دهه اخیر فوتبال ایران به گواه کارنامه درخشان و جام های متعددی که برای پرسپولیس به ارمغان آورد به علت عدم پرداخت مطالبات از ایران به راحتی آب خوردن نرفت؟ مگر در همه چند سال اخیر، بهترین و بیش ترین خرید بازیکنان با کیفیت خارجی برای استقلال نبوده و دست پرسپولیس خالی ؟! حالا چون اعلام شده که یک بازیکن خارجی در راه پرسپولیس است و آقای سرمربی استقلال به ناگهان خداحافظی می کند این یعنی وزیر هوای تیم قرمزها را دارد؟! اصلا مگر پول طرف پرداخت شده است که این جنجال ها را براه می اندازید؟

سوم- در فضای نه چندان خوشایندی که بعد از حوادث اخیر در افکار عمومی متبلور است و اوضاع ناخوشایند معیشتی و اقتصادی عشق و علاقه و امید بسیاری از مردم به همین فوتبال و حواشی و کل کل های طرفداران قرمز و آبی است. این چیزی نیست که از دیده کسی پنهان بماند و تصمیم گیران کلان ورزش و سیاست از آن غافل باشند، پس هیچ عقل سلیمی حکم به این نمی دهد که این روزنه امید را مسدود و خاطر هواداران میلیونی یک تیم پرطرفدار را به این راحتی مخدوش و گلایه مند کنند.

برخی بی توجه به این بدیهیات مسلم، به تحلیل های فرا متنی و توهم توطئه ای روی آورده اند که وزارت ورزش و وزیر پرسپولیسی این آش را برای استقلال پخته است، حال آنکه اگر حتی این نکته را هم بپذیریم و فرض کنیم که سلطانی فر پرسپولیسی است. او هیچ گاه در چنین شرایط و وضعیتی صندلی مدیریتی و جایگاه خود در عرصه ورزشی و سیاسی را به خطر نمی اندازد تا سرمربی موفق یک تیم پرطرفدار را در حساس ترین وضعیت بپراند!

کاش هوادران استقلال که خشم و عصبانیت آنان از این فعل و انفعال ناگهانی و تعجب برانگیز طبیعی است و حق گلایه و ناراحتی دارند به جای واکنش های احساسی کمی تامل کرده و به جای کل کل های همیشگی فوتبالی ماجرای این استعفا را عمیق تر و با نگاه عقلانی مورد توجه قرار می دادند  
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
علی
-
|
۱۱:۴۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
خردادنیوز لنگی عقده ای حکومتی پرسپولیسی بدبخت.....
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۱
0
0
ولی فک کنم مشکل استرا اتهام پولشویی توسط دادگاه ایتالیایی بوده واون آبروش ومدرکش درخطربوده !
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۶
0
0
لعنت بر نویسنده این مقاله که مثل تمام سران نظام باز مقصر را مردم میداند و میگویند مردم باید آگاه باشند و مدیران را بری از تقصیر میدانند.
.....
پربیننده ترین