امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
پیامی واضح به ساختمان شیشه ای جام جم

6 ثانیه طلایی وریا غفوری و یک دنیا حرف و بغض

این حجم از تمجید وریا بابت این واکنش کوتاه و مختصر نشان می دهد که بغض فروخورده و فاصله عمیق و صد چندانی میان رسانه ای که می بایست ملی باشد و محل رجوع و ملجا پناه عموم مردم، با صاحبان کشور یعنی مردم و ملت ایجاد شده است.
سرویس ورزشی خرداد- امیر حسینی: بازیکنان خوش تکنیک و گران قیمت در مستطیل سبز هنرنمایی کرده و چشم و نگاه مخاطبان را به خود جلب و  دلبری می کنند اما بازیکنان گران بها، خاطره برانگیز و ماندگار در اذهان عمومی همیشه بیرون از مستطیل سبز هم حواشی برای جلوه توجه و گفتار و رفتاری برای جذب و همراهی دارند.

به گزارش خرداد، وریا غفوری کاپیتان این روزهای استقلال از این دست بازیکنان دومی است، فوتبالیست هایی که فراتر از مستطیل سبز چهره شده و احترام عمومی و حتی همدلی و همراهی هوادران دو آتشه رقیب  را هم به سمت و سوی خود جلب می کنند.

در چندین وهله وریا با اظهار نظرهای دغدغه مندانه و واکنش های مسئولانه خود زبان گویای بسیاری از مردم شده و منفعل و خنثی از کنار مسائل ودغدغه های عمومی نگذشت و همین نکته او را به چهره متفاوت این روزهای فوتبال ایران تبدیل کرد.

حالا اما یک اظهار نظر 6 ثانیه ای آقای کاپیتان که علی الظاهر انسجام مفهومی و کلامی ندارد، غوغایی به پا  کرده و جالب آنکه همین چند کلمه اعتراض خشک و خالی و  ناقص و گذرا با واکنش ها و بازتاب های پردامنه و عجیب و غریبی در فضای مجازی روبرو شد.

وریا به هنگامی که خبرنگاران پس از بازی با پیکان و ماجراهای فسخ قرارداد استراماچونی با عطش فراوان به سراغ کاپیتان رفته و قصد پرسش داشتند، می پرسد: این تلویزیونِ (دوربین صدا و سیما) خاموشش کن من با تلویزیون حرف نمیزنم!

همین چند کلمه کوهی از واکنش های پردامنه را از سوی کاربران فضای مجازی دریافت  کرد. هزاران هزار همرسانی، لایک و کامنت های پر حرارت  در وصف وریا که  او را تا جایگاه قهرمان ملی بالا بردند نه فقط از سوی هوادران آبی که  قرمزها  نیز در این مسیر گوی سبقت از هم می ربودند.

وریا هیچ حرف خاصی نزده بود، هیچ مفهوم خاصی در کلام او نبود و شاید در شرایط عادی این کار  او هم توجیه منطقی نداشت اما چرا اینگونه واکنش برانگیز شده و جمع  کثیری را به وجد آورده و آنان را به حمایت از او واداشت؟

پاسخ نکته ای است که مدیران صدا و سیما باید به آن توجه ویژه مبذول دارند.

صدا و سیما به خصوص طی چند سال گذشته، آنچنان عمل کرده و با قاطبه مردم و تمایلات اکثریت فاصله گرفته که کوچکترین مخالفت با آن، مردم را به وجد آورده و آنان را به تایید و تکریم و خروش وا می دارد.

این حجم از تمجید وریا بابت این واکنش کوتاه و مختصر نشان می دهد که بغض فروخورده و فاصله عمیق و صد چندانی میان رسانه ای که می بایست ملی باشد و محل رجوع و ملجا پناه عموم مردم، با صاحبان کشور یعنی مردم و ملت ایجاد شده است.

در همین ماجرای حذف عادل فردوسی پور مگر او فرزند صدا و سیما و برکشیده از این رسانه نبود؟ اما دیدیم و دیدید که در این دعوا میان او و مدیران تلویزیون مردم کدام سمت را گرفتند، اگر شک دارید یک نظر سنجی ساده بگذارید و پاسخ مردم را دریافت کنید،هر چند که اظهر من الشمس است و شما هم حداقل در باب نظر سنجی پنهانی استاد و کاربلد!.

حرف آخر آنکه مدیران محترم صدا و سیما کارنامه عملکردی و رویکردهای خود در عرصه های مختلف را مروری بفرمایید شاید دست گیرتان شد که چرا رسانه ملی تا این حد مورد غضب و بی توجهی و خشم افکار عمومی است، البته اگر به سیاق قبل باشد این بار نوبت تخریب وریا فرا می رسد، یعنی پاک کردن صورت مسئله به جای پاسخ، امری مسبوق به سابقه و قدیمی.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۹ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
از امروز شاهد نظر سنجی خیابانی از مردم و به به و چه چه و تعریف های آنچنانی از مردم در تلویزیون که اگر صدا و سیما نبود زندگی مفهومی نداشت. مچکریم سیما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی