امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۱۰۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲

تایوان: خشونت‌های هنگ‌کنگ گسترش یابند، وارد عمل می‌شویم

خرداد:وزیر امور خارجه تایوان اظهار کرد، دولت این جزیره خودگردان در کنار شهروندان حامی "دموکراسی و آزادی" در هنگ‌کنگ است و اگر پکن با نیروی بیشتری برای سرکوب اعتراضات هنگ‌کنگ اقدام کند، به آنان که از این شهر آواره شده‌اند، کمک خواهد کرد.

به گزارش خردادبه نقل ازایسنا، جوزف وو، وزیر امور خارجه تایوان امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرگزاری آسوشیتدپرس اظهار کرد، پلیس هنگ‌کنگ با "نیروی نامتناسبی" به معترضات واکنش نشان داده است.

وی افزود، هرگونه مداخله از سوی نیروهای پکن "سطح تازه‌ای از خشونت" خواهد بود که موجب خواهد شد تایوان موضع دیگری در خصوص کمک به افرادی که می‌خواهند هنگ‌کنگ را ترک کنند، اتخاذ کند.

این مقام تایوانی در ادامه گفت: اگر این اتفاق بیفتد، تایوان با جامعه بین‌المللی همکاری خواهد کرد تا کمک لازم را برای آنان که به دلیل خشونت‌ها آواره شده‌اند، فراهم کند.

وی افزود: مردم تایوان متوجه هستند که رفتاری که دولت چین با هنگ‌کنگ دارد همان رفتاری خواهد بود که در آینده با تایوان خواهد داشت و چیزی که در هنگ‌کنگ اتفاق افتاده برای مردم تایوان خوشایند نیست.
برچسب ها: تایوان ، هنگ کنگ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی