امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
تعداد نظرات: ۵ نظر

فعال سیاسی اصولگرا:سخنان سرلشکر جعفری مصداق دخالت در انتخابات نیست

خرداد: ناصر ایمانی در روزنامه اعتماد نوشت: در حالی که بحث از ورود یا دخالت نظامیان به مناسبات جناحی و سیاسی بارها و بارها از سوی جناحی خاص مطرح شده، باید توجه داشته باشیم که اولا طرح مسائلی که در جامعه، بدون آنکه به‌طور مشخص و مصداقی بیان شود، جزو موارد تشویش افکار است. البته من نمی‌گویم این رفتار پیگرد قانونی دارد؛ چراکه قاضی نیستم. اما اینکه مصادیق مشخص چنین مدعیات مطرح نشود، دارای پیگیرد قضایی است.

با این مقدمه باید تاکید کنم که دخالت نظامیان در انتخابات، مطلقا ممنوع است و در این گزاره هیچ شکی نیست اما مدعیان این دخالت، هرگز مستنداتی برای مدعای خود مطرح نکرده‌اند؛ حال آنکه اگر مستنداتی دارند، باید این ادله را در محکمه دنبال کنند. نکته دیگر این است که اگرچه از دخالت نظامیان به‌طور عام انتقاد می‌شود، منظور این دوستان مشخصاً دخالت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است.

با این حساب، این افراد باید به‌روشنی بگویند که سپاه در فلان حوزه انتخابی به بهمان شکل مشخص دخالت کرده است. در آخرین نمونه شاهد این واکنش به اظهارات اخیر سردار عزیز جعفری هستیم. چنان‌که بعضی معتقدند این گفته ایشان که «تنها راهی که مردم را از این بن بست خارج می‌کند تغییر رویکرد مردم در انتخاب‌هایشان است» به‌معنای ورود این مقام ارشد سپاه به مسائل سیاست به‌معنای جناحی آن است. حال آنکه به باور بنده چنین نیست. چراکه «دخالت در سیاست» معنایی مشخص دارد.

به این معنا و این شکل که فرد، نهاد یا سازمانی نظامی، به‌نحوی منجر به ورود یا عدم ورود یک یا تعدادی از کاندیداها به مجلس یا دیگر نهادهای انتخابی شوند. یعنی با دخالت خود بر آرای شهروندان تاثیر بگذارند یا اینکه مشخصا اقدام به مخدوش کردن برخی صندوق‌های رای کنند. همچنین درصورتی این ادعا موضوعیت دارد که این فرد، نهاد یا سازمان نظامی علیه یا له کاندیداها به نهادهای نظارتی گزارش کذب بدهد و این گزارش کذب منجر به ورود یا عدم ورود گروهی خاص به رقابت انتخاباتی شود؛ حال آنکه اظهارات اخیر سردار جعفری، چه در بحث توصیه به شورای نگهبان و چه در نقد رویکرد انتخابی مردم، مصداق دخالت در انتخابات نیست.
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۵
عبداله رستگاری
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
آدم در برابر این مدعیان سیاست وعلم در حیرت می ماند واقعا این ها نمی دانند که در انتخابات قبل جمنا را یک نهاد نظامی هدایت می کرد . حتی افرادشان نیز به راحتی در رفت و آمد این ستادها بودند . واقعا حال آدم از این دست سیاستمداران به هم می خورد . اما جهان سوم وفلان چاره ای جز تحمل نیست
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۵ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
فهم سیاسی این فعال سیاسی فندقی است یا سری در انبان برادران سپاهی دارد؟؟!!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۰
0
0
سلام بعد ازوقایع آبان ماه این طرز حرف زدن میدانید چه اثری دارد؟
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۳ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
0
0
ناصر ایمانی ! شماره حسابت یادت رفته تا مفت خوران از خجالتت در بیایند !!
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۸/۰۹/۲۳
0
0
مامیخواهیم که سپاه و ارتش باند ودسته بندی نداشته باشند و جهات سیاسی راکنار بگذارندبرای اینکه اگر جهات سیاسی ومناقشات سیاسی درسپاه وارتش رفت،باید فاتحه سپاه وارتش رابخوانیم.صحيفه ج ١٩ص١١
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی