امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۱ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۱
وقتی دشمن هوشمندانه و ما بی گدار به آب می زنیم

کاش اینجا را از اسرائیل یاد می گرفتیم!

این نزاع مداوم و همیشگی گاه پشت پرده و پیچ در پیچ و غیر شفاف بوده و گاه نمایه بیرونی مشهودی داشته است. همانند جنگ 33 روزه لبنان یا حملات پهپادی و هوایی اسرائیل به برخی مراکز عملیاتی فرا منطقه ای ایران در سوریه یا عراق.
سرویس سیاسی خرداد: از سیره عملی بنیانگذار فقید انقلاب نقل است که ایشان در دوران زمامداری کشور یکی از کانال های خبری که بدان رجوع کرده و اخبار آن را رصد می کردند، رادیو اسرائیل بود. علت را که از ایشان جویا شده بودند، امام فرموده بودند که آدم باید بداند که دشمن چه می گوید.

به گزارش خرداد، حال بر همین منوال بد نیست که سیاستمداران و چهره های شاخص ما نیز گاهی به عملکردهای دشمن توجه کرده و نکات تلنگر برانگیز و اقدامات هوشمندانه آنان را مد نظر قرار داده و در گفتار و رفتار آنگونه پیش نروند که دشمن گزک گرفته و ما را گوشه رینگ قرار داده و خود را با مکاری و کیاست از تبعات اقدامات تخریب گرانه و ماجراجویانه برهاند.

رویارویی بنیادین، ایدئولوژیک و عملیاتی در ابعاد سخت افزاری و نرم افزاری در منطقه و فراتر از آن میان رژیم غاصب اسرائیل و جمهوری اسلامی ایران طی همه چند دهه گذشته یک اصل جدایی ناپذیر و غیر قابل چشم پوشی تحولات خاورمیانه بوده و هست و خواهد بود.

این نزاع مداوم و همیشگی گاه پشت پرده و پیچ در پیچ و غیر شفاف بوده و گاه نمایه بیرونی مشهودی داشته است. همانند جنگ 33 روزه لبنان یا حملات پهپادی و هوایی اسرائیل به برخی مراکز عملیاتی فرا منطقه ای ایران در سوریه یا عراق.

در طی یکی، دو سال اخیر رژیم غاصب صهیونیستی بر حجم عملیات تخریبی و انهدامی خود علیه آنچه مواضع نیروهای ایرانی و یا وابسته به آن می داند، افزوده است و همگان نسبت بدان خبر و آگاهی داریم اما سیاستمداران رژیم غاصب صهیونیستی هیچ گاه به طور رسمی مسئولیت این اقدامات تخریبی و تنش آفرین که بر خلاف همه قواعد و اصول حقوق بین الملل است، بر عهده نگرفته اند، آنان البته به تلویح و نه به تصریح کدهایی داده و سخن از حمله به مواضع ایران در سوریه می کنند اما به طور رسمی هیچ گاه مسئولیت این اقدامات را نمی پذیرند تا هزینه های آن را متحمل شوند.

در نقطه مقابل ما نیز بیکار ننشسته و از طریق اهرم های نفوذ و نقش آفرینی خود در منطقه پاسخ لازم و درخور را به مانورهای ایذایی و اقدامات تخریبی دشمن می دهیم که این نکته هم بر کشی پوشیده نیست و اتفاقا ایران در همه معادلات تنش آلود چند سال اخیر توانسته به فضل الهی دست بالا را در نهایت به نفع محور مقاومت رقم بزند.

اما گاه برخی اظهار نظرهای ناپخته و غیر حساب شده، آنهم در فضایی که دشمنان ایران به دنبال جبران ناکامی خود در معادلات میدانی از طریق تخریب و پروپاگاندای سیاه رسانه ای هستند، اتفاقی است که خوشایند نبوده و اینجا را باید از دشمنان اسرائیلی خود یاد بگیریم که چگونه بی سر و صدا و پشت پرده به دنبال ضربه زنی به ما هستند به جای آنکه با حرف های غیر حساب شده هزینه های اضافی متحمل شوند.

چند روز پیش سردار قربانی از فرماندهان سپاه در دوران دفاع مقدس، در پاسخ به اظهارات گستخانه وزیر خارجه اسرائیل، در گفت وگویی رسانه ای متذکر شده بود:« رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.»

اظهار نظری که اگر درست در رسانه انتشار دهنه انعکاس یافته باشد، بر قدرت و نفوذ منطقه ای ما اشاره و جنبه بازدارندگی بالای دفاعی ما را نشان داده و مایه فخر و مباهات است اما ایا لازم بود در این برهه زمانی این گفته از تریبون علنی ابراز شود؟

پیرو این اظهارات، رسانه های وابسته منطقه ای در جبهه عبری و عربی جنجال بزرگی براه انداخته و افکار عمومی لبنان را نسبت به کشورمان تهییج کرده و  حملات پردامنه ای را علیه متحدان ایران در لبنان براه انداختند و در نهایت چند وزیر لبنانی هم وادار به واکنش شدند و وزیر دفاع لبنان هم در توئیتی نوشت:«اگر آنچه به مشاور فرمانده سپاه پاسداران ایران نسبت داده می‌شود، درست باشد، بسیار اسباب تاسف بوده و غیرقابل قبول است و تجاوز به حق حاکمیت لبنان، قلمداد می‌شود که روابط دوستانه‌ای با ایران دارد.»

این فعل و انفعالات تا آنجا پیش رفت که واکنش سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه را در پی داشت که تاکید کرد که سردار قربانی مشاور فرمانده کل سپاه نیست و در رسته دیگری در نیروهای مسلح مشغول است و به این نکته هم اشاره شد که سخنان سردار قربانی توسط رسانه انتشار دهنده به درستی منتقل نشده است و وی در واقع پاسخگویی به اسرائیل را با ابزارها و ظرفیت‌های متنوع موجود در اختیار مطرح کرده است.

حال سئوال اینجاست که چرا ما باید هزینه های اظهارات غیر حساب شده و یا انعکاس نادرست آن را بر دوش متحدان منطقه ای آوار کنیم و زمینه برای استفاده و موج سورای دشمنان فراهم کنیم؟

در حالیکه دشمن صهیونستی و تجاوزگر و تنش آفرین در منطقه به هر طریق ممکن به دنبال آسیب به زیر ساخت های جبهه مقاومت است اما با چراغ خاموش و در نهایت استتار و بدون جار و جنجال!

کاش در اینگونه موارد از دشمن بی کردار و جرار اما زرنگ و مکار، کیاست و ذکاوت را یاد بگیریم


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی