امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۳۳۷
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵

یک بیانیه ساده کلی احضار پشت سرش دارد اما از دیوار سفارت بالا می‌روند و اتفاقی نمی‌افتد

خرداد:دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکان خاطرنشان کرد:ا گر امکان حضور همه وجود تفکرات مختلف در مجلس فراهم نباشد دلیلی ندارد در انتخابات باشیم

به گزارش خردادبه نقل ازایلنا ، محمدرضا ظفر قندی در بیست و هفتمین مجمع عمومی انجمن اسلامی  جامعه  پزشکی ایران با یاد آوری این مطلب که ۳۰ سال پیش این انجمن پایه‌گذاری شده است، گفت:اساسا علت اصلی تاسیس این  مجمع پیگیری راه راستین اسلام و همراهی با مردم ، تکریم جمهوریت نظام ، خدمت به کشور و مقابله با انحرافاتی است که آن زمان وجود داشت.

دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکان خاطرنشان کرد: ما طبیبان این ملک و ملت هستیم و این روزها کشور حال و روز خوبی ندارد، علائم حیاتی و با ثباتی مشاهده نمی‌شود و درمان ضروری نیاز است.

وی خاطر نشان کرد: ریشه این بیماری در کیفیت حکمرانی و اصرار بر مسیر پر تکرار اشتباه و عدم پذیرش تغییرات اساسی  و نشنیدن فریاد ناصحان، دلسوزان و مظلومان است .

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب ادامه داد: رشد فزآینده بی‌اعتمادی و پاسخگو نبودن بخش‌های عمده حکومت ظرفیت اصلاحات را به شدت کاهش داده است و هچنین سیاست خارجی پرتنش هم مزید بر علت‌ها شده است.

وی ادامه داد: از عدم توسعه کشور و فقر و بی‌عدالتی و تبعیض گسترده نتیجه‌ای جز هرج و مرج حاصل نمی‌شود، واقعیت این است وقتی امکان یک اعتراض ساده به ساده‌ترین صورت وجود ندارد باید منتظر ناآرامی بود.

دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکان خاطرنشان کرد : یک بیانیه نوشته می‌شود اما تحمل نمی‌شود و در مقابل عده‌ای از دیوار سفارت عربستان بالا می‌روند کشور را با چالش‌های غیر قابل جبرانی مواجه می‌کنند اما هیچ اتفاقی نمی‌افتد و مواخذه نمی‌کنند اما یک بیانیه ساده کلی احضار پشت سرش دارد.

 وی ادامه داد: گستره جغرافیایی اعتراضات اخیر نشان داد فقر، فساد و تبعیض بود و نسبت دادن همه آن به خارج از کشور حکایت سر در برف بردن بود.

دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکان تأکید کرد: گسست بین جوانان و مسئولان تاکنون بعد از انقلاب تا به این حد نبوده است، امروز تعامل کاهش یافته است و جوانان و حاکمان اساسا حرف یکدیگر را نمی‌فهمند. امروز بسیاری از جوانان نابغه از کشور خارج می‌شوند.

وی ادامه داد: برای برون رفت از این شرایط راهی جز اصلاحات اساسی باقی نمانده است. اصلاحات جزئی و موردی شاید خوب باشد اما راه درمان دائمی نیست.

ظفرقندی تاکید کرد: امروز مجلس باید نماد ایستادگی باشد و فراگیری همه تفکرات ملت باشد اما نظارت‌های سلیقه‌ای باعث شده به جز موارد نادر چیزی از مجلس ندیدیم.

دبیر کل انجمن اسلامی جامعه پزشکان خاطر نشان کرد: دخالت در امر قانون‌گذاری باعث افول و تهدید شأن مجلس شده است.

ظفرقندی با بیان اینکه اگر امکان حضور همه وجود  تفکرات  مختلف در مجلس فراهم نباشد دلیلی ندارد در انتخابات باشیم، گفت: شرایط تحریم از یک سو و بحران سازی افراطیون داخلی ما را بر آن می‌دارد در کنار جریان‌های اصلاح‌طلب باشیم تا به آینده فکر کنیم.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی