امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۳۴۵
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۸

انتقاد کره شمالی از آمریکا برای تشکیل نشست شورای امنیت

خرداد: کره شمالی اعلام کرد که تشکیل نشست شورای امنیت سازمان ملل تحت فشار آمریکا، یک اقدام تحریک آمیز از سوی واشنگتن محسوب می شود.

گزارش روز جمعه خبرگزاری کره شمالی حاکی است برگزاری چنین نشستی با فشارهای آمریکا در واقع باعث می شود تا تصمیم این کشور مبنی بر توقف مذاکرات هسته ای عملی شود.

این خبرگزاری از قول یک سخنگوی وزارت خارجه کره شمالی بدون اشاره به نام وی آورده است انجام چنین اقدامی به خواست آمریکا باعث تشدید تنش ها می شود و حرکتی ضد کره شمالی است.

او افزود: برگزاری این نشست آن هم در شرایط حساس می تواند پیام نادرستی داشته باشد با این حال کره شمالی هرگز تسلیم فشارهای آمریکا نخواهد شد.

وی اقدام آمریکا برای برگزاری نشست مذکور را احمقانه توصیف کرد و گفت که چنین کاری فقط باعث می شود تا کره شمالی در تصمیم گیری های بعدی خود بسیار قاطعانه عمل کند.

در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت سازمان ملل «کلی کرافت» سفیر آمریکا در این سازمان از کره شمالی خواست دست به اقدامات تحریک آمیز بیشتری نزند و گفت ما همچنان دربرابر گفت و گو انعطاف نشان می دهیم.

کره شمالی پیشتر تا پایان سال جاری میلادی به امریکا مهلت داده بود که با مشوق ها و راهبردهای جدید بر سر میز گفت و گوها حاضر شود.

آمریکا در انتقاد از افزایش آزمایش های موشکی کره شمالی در سال جاری میلادی خواستار برگزاری چنین نشستی شده بود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی