امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۳۵۲
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۱

توافق اولیه تجاری میان چین و آمریکا حاصل شد

خرداد: خبرگزاری شینهوا ساعتی پیش در خبری فوری اعلام کرد که چین و آمریکا بر سر سند مرحله اول پایان جنگ تجاری و نبرد تعرفه ها به توافق رسیده اند.

شینهوا شامگاه جمعه خاطر نشان کرد توافق دو کشور بر سر این مساله بر اساس برابری و اعتماد و منافع متقابل حاصل شده است.

همزمان «هوا چون اینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه در پکن به خبرنگاران گفت مذاکرات تجاری انجام شده دو کشور به نفع هر دو طرف است.

به دنبال این توافق که شبکه خبری بلومبرگ نیز امضای آن را از سوی دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا اعلام کرده بود بازارهای بورس و اوراق بهادار منطقه، آمریکا و اروپا رشد ناگهانی را تجربه کرده اند.

گزارش ها نشان می دهد که این توافق پس از آن حاصل شده که آمریکا موافقت کرده است تعرفه ها علیه چین را کاهش دهد و پکن نیز با خرید ۵۰ میلیارد دلار از محصولات کشاورزی از آمریکا موافقت کرده است.

آمریکا موافقت کرده است که دیگر تعرفه بر روی ۱۶۰ میلیارد دلار از کالاهای صادراتی چین را که برای ۱۵ دسامبر برنامه ریزی شده بود وضع نکند و قول داده است تا بخش دیگری از تعرفه های قبلی را نیز کاهش دهد.

چین هنوز در مورد کاهش تعرفه بر روی کالاهای آمریکا موردی اعلام نکرده است و امضای سند توافق اولیه نیز بر اساس گزارش ها برعهده چویی تیانکای سفیر چین در آمریکا است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی