امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۳۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳

بازداشت مردی که می‌خواست برای مادرش گواهینامه بگیرد+عکس

خرداد: مرد برزیلی که لباس‌های مادرش را پوشیده بود تا جای او در آزمون رانندگی شرکت کند و گواهینامه بگیرد، لو رفت و بازداشت شد.

مرد برزيلي كه شبيه مادرش لباس پوشيده

به گزارش خرداد به نقل از گاردین، خانم ماریا شیاوا در چهارمین تلاش خود برای گرفتن گواهینامه رانندگی دو ساعت دیر به محل برگزاری آزمون در شهر کوچک نوو موتوم پارانیا در آمازون برزیل رسید. دیگر راننده‌ها کارشان در بخش آزمون عملی پارک موازی پایان یافته بود و داشتند برای بخش جاده آماده می‌شدند که تازه سر و کله مادر ماریا پیدا شد.

اما یک جای کار می‌لنگید و مسئول آزمون نمی‌توانست چیزی را که می‌بیند باور کند. مادر ماریا دامنی بلند و لباسی گلدار پوشیده و حتی ناخن‌هایش را لاک زده بود و خیلی هم عصبی به نظر می‌رسید. آلین مندونسا که ۳۸ سال دارد و ۱۲ سال است در کار گرفتن آزمون رانندگی است، از ماریا خواست پشت فرمان بنشیند و از همکارش خواست پلیس را خبر کند.

وقتی پلیس از راه رسید، مادر ماریا پیاده شد و سمت در خروجی رفت. ماموران پلیس خیلی زود او را بازداشت کردند و با گرفتن کارت شناسایی دریافتند زیر آن لباس‌ها و شمایل زنانه کسی نیست جز پسر مادر ماریا؛ هیتور مارسیا شیاوا، ۴۳ ساله و مکانیک خودرو. پلیس اعلام کرد هیتور سرخود برای شرکت کردن در آزمون رانندگی آمده بود و مادرش از ماجرا خبر نداشت.

با اینکه پلیس هیتور را آزاد کرده و به احتمال زیاد پرونده او را با یک جریمه مالی می‌بندد اما مردم منطقه از تیزبینی خانم مندونسا انتقاد کرده‌اند. هر چند این مسئول آموزشگاه رانندگی معتقد است کار درست را انجام داده و جلوی حادثه‌های احتمالی بعدی را گرفته است. ضمن اینکه پسر مادر ماریا هم چندان در رانندگی ماهر نیست و شاید نمی‌توانست همان روز گواهینامه بگیرد.
برچسب ها: گواهینامه
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی