امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۵۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۱

ظریف اهداف ایران از طرح صلح هرمز را تشریح کرد

خرداد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در دیدار با «گروه الدرز» متشکل از دبیران کل و مقامات ارشد سابق سازمان ملل متحد، اهداف ایران از طرح صلح هرمز را تشریح کرد.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «گروه الدرز» متشکل از دبیران کل و مقامات ارشد سابق سازمان ملل متحد عصر امروز یکشنبه در حاشیه نشست «فروم دوحه» با «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه دیدار و در خصوص موضوعات مهم مورد علاقه گفت‌وگو وتبادل نظر کردند.

در این دیدار که «بان کی مون» دبیرکل سابق سازمان ملل متحد نیز به عنوان عضو این گروه شرکت داشت، ظریف در خصوص اهداف مورد نظر ایران در ارتباط با طرح صلح هرمز توضیحاتی ارائه کرد.

همچنین در این دیدار، درخصوص اقدام یکجانبه آمریکا در خروج از تعهدات چند جانبه از جمله برجام تبادل نظر شد.

به گزارش ایرنا، محمدجواد ظریف که روز گذشته برای شرکت در فروم دوحه در قطر به سر می‌برد، تاکنون با شیخ عبدالله بن ناصر آل ثانی نخست‌وزیر و وزیر کشور قطر، شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست‌وزیر و وزیر امور خارجه، وزیر امور خارجه لهستان و فالح الفیاض مشاور امنیت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرده است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی