امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۵۸۹
تاریخ انتشار: ۲۵ آذر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۰

خریداران آب سنگین ایران با تحریم مواجه می‌شوند

خرداد: وزارت خارجه آمریکا تهدید کرد که خریداران آب سنگین ایران با تحریم مواجه خواهند شد.

به گزارش خرداد به نقل از واشنگتن فری بیکن، ایران در ماه‌‌های اخیر ذخایر آب سنگین خود را افزایش داده است. بر اساس گزارش‌های دریافتی ایران توانسته در چهار نوبت آب سنگین خود را به فروش برساند. 

یک مقام وزارت خارجه آمریکا که نامش منتشر نشده است در این باره گفت: خریداران آب سنگین ایران ممکن است با تحریم مواجه شوند. ما گزارش‌هایی مبنی بر ادامه فروش آب سنگین از سوی ایران به خریداران بین‌المللی دریافت کرده‌ایم. کاملا صریح بیان کردیم که چنین تراکنش‌هایی قابل تحریم هستند. ایران دلیل درست و موجهی برای  تولید آب سنگین ندارد. حاکمیت ایران از برنامه هسته‌ای خود برای فشار بر جامعه بین‌المللی و تهدید امنیت منطقه‌ای استفاده می‌کند. این در حالی است که وزیر خارجه آمریکا مدعی شده که تقویت برنامه هسته‌ای  مواضع ایران را تقویت نمی‌کند بلکه موجب انزوای بیشتر ایران می‌شود. 

منبع: ایلنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی