امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۷۴۲
تاریخ انتشار: ۲۶ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۶

پلیس ترکیه حدود ۲۰۰ نفر را به اتهام ارتباط با جریان گولن بازداشت کرد

خرداد: پلیس ترکیه امروز (سه شنبه) ۱۸۱ نفر را در مناطق مختلف این کشور به اتهام ارتباط با جریان "فتح الله گولن" از رهبران مخالف دولت این کشور و نیز دست داشتن در کودتای سال ۲۰۱۶ بازداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، بازداشت این افراد پس از آن صورت گرفت که دادستانی آنکارا حکم بازداشت ۲۶۰ نفر را به اتهام استفاده از اپلیکیشن "بایلوک" صادر کرد؛ مقامات ترکیه می گویند که مخالفان از این پیام رسان برای ارتباط با یکدیگر از جمله در ماجرای کودتای سه سال قبل استفاده کرده اند.

از میان این افراد ۱۷۱ نفر در آنکارا و ۱۰ شخص دیگر در مناطق دیگر ترکیه بازداشت شده اند.

دولت آنکارا مدعی است که کودتای سه سال قبل در ترکیه توسط طرفداران فتح الله گولن روحانی سرشناس و رهبر مخالفان دولت ترکیه و با دستور مستقیم وی، عملی شده است.

گولن که از ۱۸ سال قبل در ایالت پنسیلوانیای آمریکا ساکن بارها اتهامات علیه خود را رد کرده است.

بر اساس گفته مقامات ترکیه، گولن با تشکیل گروهی موسوم به "فتو" و با رخنه در تشکیلات قضایی، نظامی، آموزشی و ارکان دولتی، کودتای ۱۵ جولای ۲۰۱۶(۲۵ تیرماه سال ۱۳۹۵) را سازماندهی کرده است.

بر این اساس، دولت آنکارا چند روز پس از کودتای نافرجام با تصویب قانون وضع فوق العاده، برخورد با عوامل کودتا و گروه گولن را آغاز کرد.

به گزارش رسانه های بین المللی تاکنون در حدود ۱۴۰ هزار کارمند در بخش عمومی و دولتی این کشور به اتهام ارتباط با جریان گولن و مشارکت در کودتا، انفصال از خدمت شده اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی