امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۸۵۴
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۷

استیضاح ترامپ رأی آورد

خرداد: مجلس نمایندگان آمریکا با پایان دادن به سازوکار‌ها و انتقال به مرحله بررسی لایحه اتهامی برای استیضاح دونالد ترامپ رای داد.

به گزارش خرداد ، جلسه رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا درباره استیضاح دونالد ترامپ آغاز شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه المیادین، مجلس نمایندگان آمریکا به ریاست نانسی پلوسی جلسه رای‌گیری درباره آغاز محاکمه دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور در سنای این کشور را آغاز کرد. نانسی پلوسی گفت: «غم‌انگیز است که اقدامات بی‌پروای ترامپ استیضاح را اجتناب‌ناپذیر کرد. او چاره‌ای برای ما باقی نگذاشت.»

۲۲۵ نماینده در مقابل ۱۹۵ به استیضاح ترامپ رای موافق داده‌اند.

مجلس نمایندگان آمریکا با پایان دادن به سازوکار‌ها و انتقال به مرحله بررسی لایحه اتهامی برای استیضاح دونالد ترامپ رای داد.

یورو نیوز نیز گزارش داد، مجلس نمایندگان آمریکا جلسه بحث و بررسی دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ را آغاز کرد.

انتظار می‌رود که در پایان این جلسه رای گیری در مورد طرح استیضاح انجام شود. «سوءاستفاده از قدرت» و «کارشکنی در کار کنگره» دو ماده طرح استیضاح دونالد ترامپ است.

کمیته قضایی مجلس نمایندگان روز جمعه گذشته دو ماده طرح استیضاح چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا را تصویب کرده بود.

با توجه به اکثریت دموکرات‌ها در مجلس نمایندگان پیش بینی می‌شود که طرح استیضاح در مجلس نمایندگان به تصویب برسد.

پس از تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان، محاکمه ترامپ در مجلس سنا که در کنترل جمهوری خواهان است، برگزار می‌شود.

در صورتی که طرح استیضاح در مجلس نمایندگان رای بیاورد، ترامپ به سومین رئیس‌جمهوری آمریکا تبدیل می‌شود که در سنا محاکمه می‌شود.

اندرو جانسون و بیل کلینتون دو رئیس‌جمهوری هستند که در مجلس سنا محاکمه شده‌اند.

در این مرحله رای دوسوم نمایندگان سنا برای برکناری رئیس جمهوری لازم است که دموکرات‌ها در این مجلس، رای لازم را برای برکناری ترامپ ندارند.

ترامپ با دو اتهام روبه‌رو است. تلاش برای وارد کردن فشار به اوکراین برای تحقیق از جو بایدن، رقیب سیاسی‌اش و کارشکنی در فعالیت کنگره، با خودداری از همکاری با تحقیقات استیضاح، ممانعت از شهادت دادن کارمندان کاخ سفید و امتناع از ارائه شواهد و اسناد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی