امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۹۰۶
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳

میزان بارندگی‌های ایران به ۸۴ میلی‌متر رسید

خرداد: میزان بارندگی‌های کشور از ابتدای سال آبی جاری(ابتدای مهرماه) تا 26 آذرماه به 84 میلی‌متر رسیده است که این رقم در مقایسه با بارش‌های مدت مشابه سال گذشته کاهش چهار درصدی و در مقایسه با میانگین 51 ساله افزایش 44 درصدی داشته است.

به گزارش خرداد و به نقل از وزارت نیرو، نگاهی به وضعیت بارندگی‌های مناطق مختلف کشور نشان می‌دهد که در این بازه زمانی استان‌های گیلان با 408 میلی‌متر، مازندران با 294 میلی‌متر و بوشهر و کهگیلویه‌و‌بویراحمد هرکدام با 224 میلی‌متر بارندگی به ترتیب پربارش‌ترین استان‌های کشور بوده‌اند.
بارندگی‌های بی‌سابقه سال گذشته موجب شده است که در حال حاضر 19 استان کشور بارش‌های کمتری را نسبت به مدت مشابه پارسال تجربه کنند. در این میان استان یزد با 17 میلی‌متر، خراسان‌جنوبی با 26 میلی‌متر و خراسان‌رضوی نیز با 40 میلی‌متر بارندگی به ترتیب سه استان کم‌بارش کشور از ابتدای سال آبی جاری تا 26 آذرماه بوده‌اند.

در این مدت پربارش‌ترین نقطه کشور ایستگاه باران‌سنجی "رامسر ــ صفارود” در استان مازندران با ثبت 642 میلی‌متر بارش و کم‌بارش‌ترین نقطه کشور "هوشک ــ سراوان” در استان سیستان و بلوچستان با ثبت 7.3 میلی‌متر بارش بوده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی