امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۰۹۱۳
تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰

صدور حکم دستگیری مورالس به اتهام فتنه و تروریسم

خرداد: دادستان بولیوی حکم دستگیری اوو مورالس، رئیس‌جمهوری مستعفی و در تبعید این کشور را به اتهام فتنه و تروریسم صادر کرد.

به گزارش خرداد به نقل از رویترز، وزیر کشور بولیوی روز چهارشنبه تصویر حکمی را در صفحه شخصی خود در توییتر منتشر کرد که به نظر می‌رسد حکم بازداشت مورالس باشد. رئیس جمهوری پیشین بولیوی متهم است با دامن زدن به خشونت‌ها پیش و پس از استعفا و کناره‌گیری ۳۵ نفر از شهروندان را به کام مرگ کشانده است. آرتورو موریو کنار تصویر حکم نوشت: «برای اطلاع شما آقای مورالس.»

مقام‌های رسمی بولیوی می‌گویند مورالس از هواداران خود داخل کشور خواسته با ایجاد هرج و مرج در شهرها دولت انتقالی به رهبری جنین آنیه‌س را ساقط کنند. خانم آنیه‌س پس از کناره‌گیری مورالس در ۱۰ نوامبر و خروج او به مقصد مکزیک، قدرت را دست گرفت و رئیس جمهوری موقت شد. نخستین رئیس جمهوری بومی بولیوی تمام اتهام‌ها را علیه خود رد کرده و با کودتا خواندن برکنار شدن از قدرت، از هفته گذشته به آرژانتین پناهنده شده است.

بر اساس قانونی که تازه به تصویب پارلمان رسیده، مورالس دیگر نمی‌تواند نامزد ریاست جمهوری شود اما او روز سه‌شنبه اعلام کرد از نامزد حزب خود در انتخابات آینده حمایت می‌کند. هنوز زمان دقیق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری اعلام نشده و مقام‌های دولت انتقالی بولیوی نگران آن هستند که رئیس جمهوری پیشین آرژانتین را به پایگاهی برای فعالیت علیه آنها و طراحی نقشه بازگشت به قدرت تبدیل کند.
برچسب ها: مورالس ، بولیوی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی