امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۱۲۴۷
تاریخ انتشار: ۰۳ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۳

شکنجه وحشیانه یک دختر کار دست رژیم سعودی داد

خرداد: خانواده «لجین الهذلول» فعال حقوق زنان عربستانی روز دوشنبه اعلام کردند که به دلیل نقش 'سعود القحطانی' مشاور سابق دربار پادشاهی عربستان در شکنجه دخترشان، خواستار پیگرد قضایی دادگاه‌های اروپا و آمریکا از وی هستند.

شکنجه وحشیانه یک دختر کار دست رژیم سعودی داد

به گزارش خبرگزاری برنا به نقل از القدس العربی، ولید الهذلول در توییتی نوشت: چگونه می‌توان سعود القحطانی را به خاطر دست داشتن در جنایتی که علیه لجین مرتکب شده است، در دادگاه‌های آمریکایی یا اروپایی تحت پیگرد قضایی قرار داد.

علیاء الهذلول خواهر این فعال حقوق زنان عربستانی نیز در توییتی نوشت: چگونه می‌توان موضوع سعود القحطانی و شرکت آمریکایی که علیه لجین جاسوسی کرد را در دادگاه پیگیری کرد.

وی در ادامه نوشته است: امیدوارم تحقیق درباره القحطانی به خاطر شکنجه و آزار و اذیت لجین انجام شود.

دی‌ماه سال گذشته روزنامه آمریکایی 'وال استریت ژورنال' در گزارشی با اشاره به وضع بد فعالان حقوق زنان عربستانی در زندان‌های آل سعود، تأکید کرد: افسران امنیتی زندانیان زن را مورد شکنجه و آزار جنسی قرار می‌دهند و به آن‌ها شوک الکتریکی وارد می‌کنند.

این روزنامه آمریکایی افزود: بدترین نوع شکنجه در حق لجین الهذلول اعمال شده و 'سعود القحطانی' مشاور سابق دربار پادشاهی عربستان به شکنجه‌ها نظارت داشته است.

در همین راستا فردی آگاه از جزئیات شکنجه گفته است: 'سعود القحطانی'، لجین را به تعرض، قتل و انداختن جسد وی در فاضلاب تهدید کرده‌ است.

القحطانی بازوی راست 'محمد بن سلمان' ولیعهد سعودی است و در ماجرای قتل 'جمال خاشقچی' روزنامه نگار منتقد آل سعود در کنسولگری عربستان در ترکیه نقشی پررنگ داشت و پس از رسوایی آل سعود در این قتل وحشیانه، از پست خود به عنوان مشاور دربار پادشاهی کنار گذاشته شد.

نیروهای امنیتی عربستان از اواسط ماه می(اردیبهشت- خرداد) ۲۰۱۸ دستکم ۱۱ نفر از شخصیت‌های زن و مرد مدافع حقوق مدنی و زنان را دستگیر کردند که هنوز شماری از آنها در زندان هستند.
برچسب ها: رژیم سعودی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی