امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۱۳۰۹
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۰
کی گفته تو خبرنگاری؟

حمله صداوسیما به فردوسی پور

به گزارش خرداد: روزنامه اصولگرای جام‌جم (ارگان مطبوعاتی صداوسیما) ضمن بررسی متقاضیان حضور در جشنواره فیلم فجر، از قرار گرفتن نام عادل فردوسی‌پور در میان ثبت‌نام‌کنندگان انتقاد کرد.

این روزنامه در ادامه نوشت:

* اواخر آذر بود که ستاد جشنواره فجر اعلام کرد که منتقدان و اهالی رسانه برای حضور در جشنواره ثبت نام کنند و همین بیانیه با استقبال اهالی رسانه مواجه شد. تا اینجای کار مشکلی نیست!

* اما روز گذشته که روابط عمومی جشنواره اسامی همه کسانی را که درخواست داده بودند را منتشر کرد که به جزئیات و نکات جالبی اشاره شده بود. البته این به معنای این نیست که برای همه درخواست‌کنندگان کارت جشنواره صادر می‌شود.

* طبق این فهرست ۲۱۲۹ نفر ثبت نام کرده‌اند که در میان آنان عکاس و خبرنگار هم حضور دارند تا کسانی که مجری و گزارشگر ورزشی هستند و تا کسانی که اصلا معلوم نیست چه هستند!

* بین بخش‌های ثبت‌نامی، بخشی بود برای خبرنگارانی که در حوزه فرهنگ و سینما مشغول کار و فعالیت هستند و به هر دلیلی فعلا در رسانه خاصی به صورت ثابت حضور ندارند. کسانی که سالهاست آن‌ها را به عنوان خبرنگار و روزنامه‌نگار و عکاس سینمایی می‌شناسیم و حالا در این مقطع در هیچ رسانه‌ای حضور ندارند.

* اما این‌ها همه واقعیت نیست. در میان حرفه‌ای‌های عالم هنر و سینما اسامی جالب هم به چشم می‌خورند. مثلا عادل فردوسی‌پور هم به عنوان خبرنگار ثبت‌نام کرده و در ردیف ۵۶۳ فهرست جشنواره اسمش دیده می‌شود. حالا که این جناب فردوسی‌پور چطور در کمتر از سه هفته از فوتبال و برنامه اینترنتی ال‌کلاسیکو به مقام خبرنگار رسیده اند هم برای خودش سوالی است!
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی