امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۱۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۵
تعداد نظرات: ۲ نظر
پاسخ در روز روشن به حمله در شب تاریک

قدرت نمایی حشد الشعبی در برابر آمریکا/پاسخ بی پرده و کوبنده چه واکنشی خواهد یافت؟

«آمریکا خودش را قدرتمند می داند اما با قدرت بیرون شان کردیم، آمریکا را از در بیرون کنید از پنجره وارد می شود. اینبار فرق می کند، ما سربازانشان را هدف قرار خواهیم داد و انتقام شهدا را خواهیم گرفت.»
سرویس سیاسی خرداد- صلاح الدین توماج پور: شبانگاه دو روز پیش در اقدامی بی سابقه آمریکا با توسل به نیروی نظامی و حمله هوایی مواضع حشدالشعبی در مرز سوریه و عراق را هدف قرار داد اما حشد الشعبی در پاسخی قاطعانه تر در روز روشن مقابل آمریکا ایستاد و سفارتخانه اش را به آتش کشید.

به گزارش خرداد، شاید کم تر کسی گمان می برد که بعد از یک دهه رویارویی و کشاکش نامحسوس اما ملموس میان نیروهای شیعی نزدیک به ایران و آمریکا، طرف آمریکایی ریسک رویارویی نظامی آشکار را پذیرفته و به بهانه یک حمله راکتی محدود، یک حمله هوایی مستقیم و شدید را علیه مواضع حشد الشعبی به انجام رساند اما آمریکای ترامپ در آخرین روزهای سال 2019 این ریسک را پذیرفت و نشان داد که شوخی ندارد.

همه منتظر پاسخ حشدالشعبی بودند و گمان می کردند که آنان نیز با حملات ایذایی به این تک، پاتک بزنند اما حشد همه تعارف ها را کنار گذاشت و مستقیم قلب دشمن را هدف گرفت، حمله به سفارت آنهم در روز روشن و با تجمع گسترده هیچ نشانی از پرده پوشی و ملاحظه کاری نداشت.

از همه جالب تر آنکه تمامی فرماندهان شاخص و عالیرتبه این گروه شبه نظامی عراقی در صحنه حاضر شدند، فالح فیاض رئیس سازمان حشد و مشاور سابق عالی امنیت ملی، قیس خزعلی، هادی عامری،ابو مهدی المهندس از جمله فرماندهانی بودند که به مبدان رفته و مستقیم اقتدار آمریکا را به چالش کشیدند.

ابوعلا الولایی از فرماندهان عالیرتبه حشد مقابل سفارت آمریکا حرف هایی زد که از این واضح تر نمی تواند اقتدار و جسارت این مجموعه را برای به چالش کشی ایالات متحده نشان دهد.

او گفت:«آمریکا خودش را قدرتمند می داند اما با قدرت بیرون شان کردیم، آمریکا را از در بیرون کنید از پنجره وارد می شود. اینبار فرق می کند، ما سربازانشان را هدف قرار خواهیم داد و انتقام شهدا را خواهیم گرفت.»

هر چه هست پیام حشد الشعبی از این واضح تر و صریح تر نمی توانست باشد، آنان نشان دادند که اگر آمریکای ترامپ شوخی ندارد، آنان نه فقط شوخی ندارند که خیلی هم جدی هستند و قرار نیست با یک حمله آمریکا تو بزنند و کوتاه بیایند حالا باید منتظر ماند و دید که واکنش طرف آمریکایی چیست

البته که با توجه به نفوذ و کثرت نیروهای حشد الشعبی از همین الان هم برنده نهایی چنین چالشی مشخص است و می توان گفت آمریکا به باتلاقی سخت ورود کرد که بیرون آمدن از آن کار سهل و آسانی نیست.

باید منتظر سال 2020 ماند و دید سال جدید آبستن چه تحولاتی برای خاورمیانه همیشه بحرانی و پر تنش است.


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۱
0
0
آمریکا فقط زبان زور میفهمد ن لبخند و مذاکره
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۳
0
0
سردار اسلام شهادتت مبارک .ای مرد تاریخ ساز .با اقتدا به مولایت حسین (علیه السلام ) پا در مسیری گذاشتی که کم تر از این هدف هم درشان تو نبود .بی شک تمامی مستضعفان جهان همه در غم از دست دادن تو عزادار هستن واز طرفی راهت سبز ودلمان گرمتر از قبل برای ادامه راهت .
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی