امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۱۸۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۱

حزب بارزانی پشت مردم عراق را خالی کرد

خرداد: حزب دموکرات کردستان عراق از حضور نظامیان آمریکایی در خاک این کشور دفاع و اعلام کرد که عراق به این نیروها نیاز دارد.

به گزارش خرداد به نقل از برنا، «ریبین سلام» عضو حزب دموکرات کردستان عراق، موضع این حزب را در قبال تداوم حضور نیروهای آمریکایی در کشورش در شرایط کنونی و در واکنش به فراخوان «مقتدی الصدر» رهبر جریان صدر مبنی بر یکپارچه کردن صفوف برای اخراج این نیروها اعلام کرد.

به نوشته پایگاه خبری «المسلة»، وی گفت: داعش همچنان خطری برای اوضاع امنیتی کشور بویژه در مناطق مورد منازعه به شمار می‌رود و اگر حضور نیروهای آمریکایی در پایگاه K1 در کرکوک نباشد، این شهر طی چند ساعت سقوط می‌کند.

وی افزود: اگر اخراج نیروهای آمریکایی از عراق تصویب شود، این قانون کلیه نیروهای خارجی حاضر در عراق را نیز شامل خواهد شد. ما سیاست یک بام و دوهوا و کشاندن عراق به جنگی را که به ما هیچ ارتباطی ندارد، رد می‌کنیم. ما به ایران و آمریکا به یک‌اندازه احترام می‌گذاریم، هیچ کدام از آنها را بر دیگری برتری نمی‌دهیم.

این نماینده حزب «مسعود بارزانی» رئیس سابق منطقه کردستان، گفت که این حزب تداوم حضور آمریکایی‌ها در عراق را به دلیل نیاز کشور، ضروری می‌داند.

این در حالی است که در پی تجاوز هوایی اخیر آمریکا به مقرهای الحشد الشعبی در استان الانبار، مقتدی الصدر رهبر جریان صدر، خواستار یکپارچه شدن صفوف عراق برای اخراج «اشغالگران آمریکایی» شد و هشدار داد که وی اجازه نخواهد داد عراق به کانون تسویه حساب‌های سیاسی و نظامی تبدیل شود. همچنین مردم خشمگین عراق از روز گذشته در شهرهای مختلف اعتراض خود را به این جنایت نشان دادند و به صورت یکپارچه خواستار اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق شدند اما حزب بارزانی با این رفتار باز هم در پی خالی کردن پشت مردم عراق است.


برچسب ها: بارزانی ، عراق
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی