امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۳
بسم الله القاصم الجبارین

عروج حاج قاسم ایران و ما مظلومان همیشگی تاریخ/ ترامپ چه می خواهد و کجا را هدف گرفته؟

مهم آنست که دشمنان پیش رو دشمن جمهوری اسلامی یا این طیف و آن طیف سیاسی نیستند، آنان همه ایران را همه خاک و ملت و قومیت های آن را یکجا هدف گرفته اند، آنان دشمن اقتدار و ثبات کشور هستند، آنان ملاحظه نمی کنند که توی ایرانی اهل کدام مرام و مسلک هستی، فقط می خواهند ایران را به زانو درآورده و هیمنه آن را بشکنند و تبدیلمان کنند به تو سری خور و عمله استکبار آنگونه که با مرتجعان منطقه ای کرده اند و می کنند
سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: حاج قاسم ایران، سردار مقاومت، سالار رشادت، استوانه صبر و استقامت، محبوب القلوب ملت، سپهدار لشکر اسلام،آنکه دریایی بود از خلوص و عشق به ایران و اسلام، رحما بینهم بود و اشدا الکفار از قافله رفقا، از ضیافت بل احیاء عند ربهم یرزقون جا نماند که چون اویی را چنین عروجی را تنها بایسته و شایسته بود. درجه و جلال و شوکت او با هیچ نشان و ستاره ای بر دوش قابل سنجش نیست که حاکمان قلوب پادشاهان زمین هستند و مقربان آسمان. از جوانی تا کهنسالی همانی بود که بود و ماند تا لحظه و لمحه آخر؛ تا جان در بدن داشت کابوس اشرار و دیوصفتان هزار چهره عالم بود و شهادت و عروجش کابوسی است مهلک تر که خواب از چشم دشمنان برباید.

به گزارش خرداد، سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی به همراه یار و همراه عراقی در حمله ددمنشانه نیروهای آمریکایی شهد شیرین شهادت نوشید و به یاران دفاع مقدس و همرزمان جبهه مقاومت پیوست. خبر تکان دهنده بود و ناگهانی اما نه عجیب و غیر منتظره، مگر جز شهادت بر این کارنامه پر صلابت چیزی می توانست مهر تایید باشد؟ مگر سردار اهل عافیت بود و گوشه نشینی و فرماندهی از اتاق امن؟ سردار؛سرباز خط مقدم بود، جان نثار مظلومان و محرومان همیشگی تاریخ در این خاورمیانه نفرین شده!

البته هیچ کس در حماقت ترامپ شکی نداشت اما هیچ کس هم گمان نمی برد که دشمن احمق تا این حد نادانی نشان داده و خط قرمز ایران و ایرانی و همه دلبستگان مقاومت اسلامی را در نوردیده و در اقدامی چنین واضح و آشکار از تروریسم دولتی یک فرمانده نظامی آنهم در قواره و جایگاه سردار سلیمانی را هدف قرار دهد اما شد آنچه نباید می شد. جباران تاریخ باز هم نشان دادند که خوی استکباری حد و مرز ندارد و جنایت کاری حد یقفی.

حالا همه چیز عیان تر از سابق شده، خط قرمزها شکسته و موازنه منفی چندین و چند ساله رنگ باخته، تاریخ خاورمیانه جدید و معادلات ژئوپلتیکی آن به بعد از شهادت سردار و قبل از آن تغییر شکل داده.

دیگر هیچ کس نمی تواند در رذالت و حماقت هیات حاکمه آمریکا و عمق کینه و نفرت آن از ایران و نه حتی فقط جمهوری اسلامی شک و شبهه ای کند، دیگر نمی شود دلخوش به شعار حقوق بشر و فیگور مبارزه با تروریسم آمریکا بود. ترور و تروریسم که شاخ و دم ندارد، هر آنچه که از تروریسم و ترور در تعاریف کلاسیک داریم به عینه در این حادثه شوم هویدا و مبرهن است و همه شعارها و صحنه آرایی های چند دهه ای آمریکای ابر قدرت و لیدر جهان آزاد فرو ریخته و به پشیزی نمی ارزد.

دیگر جای مسامحه و حتی خویشتن داری هم نیست. مسامحه و پرهیز از خشونت و اجتناب از حرکت در مسیر جنگ، به هنگامه ای معنا و مفهوم دارد که طرف مقابل نیز بهره مند از حداقل عقلانیت و ملاحظه کاری در مراودات و مراسلات خود باشد نه آنکه پرده دریده و خطوط قرمز را درنوردیده و جایی برای امیدورای و عقلانیت در رفتارورزی خود باقی نگذاشته است.

همیین روز گذشته بود که رهبر انقلاب در سخنان خود تصریح و تاکید کردند که جمهوری اسلامی به دنبال جنگ افروزی نیست و وقتی تنها چند ساعت بعد مهم ترین فرمانده نظامی ایران آنهم بدون هیچ بهانه و اتفاقی ترور می شود، معنا و مفهوم این رفتار و کردار چیست؟

آنهم با عنایت به بخش دوم سخنان رهبر انقلاب در روز گذشته که تاکید کردند که جمهوری اسلامی پاسخ هر تجاوز و جسارتی را صریح و به سختی خواهد داد و در گذشته نیز شاهد بودیم که در ماجرای تجاوز پهپادی یا گروناگیری کشتی ایرانی پاسخ کشورمان قاطعانه و بدون ملاحظه و تعارف به تعرض و جسارت به منافع ملی بوده است.

پس ترامپ نه اسیر حماقت لحظه ای شده و نه بدون پیش زمینه مرتکب خطای استراتژیک و فرمان بی حساب و کتاب به خصوص که عده ای از مقامات آمریکایی گفته اند که چند ماه بوده که برنامه ترور سردار سلیمانی را به جریان انداخته بوده اند.

این اقدام ترامپ بی گمان می تواند در راستای محک زدن ایران و سنجش و ارزیابی پاسخ آن در صورت حرکت در مسیر جنگ نظامی باشد و عطف به این موضوع پاسخ ایران به این جسارت نمایان می بایست محکم، سخت، مقتدرانه و در خور باشد تا خیالات و توهمات دشمن را از دست اندازی به خاک و تمامیت ارضی ایران نقش بر آب کند.

ترامپ که روزگاری از برجام به عنوان یک توافق بین المللی بیرون زد و روزی دیگر با تحریم های ظالمانه و گستخانه فشار حداکثری را بر ایران تحمیل کرد حالا پا فراتر گذاشته و به شکل رسمی ایران را به چالش نظامی دعوت می کند و چاره ای جز پاسخ محکم و قاطعانه به این روند فرسایشی و رو به تزاید پیش پای ایران و مقامات آن باقی نگذاشته است.

ضایعه فقدان سردار سرافراز اسلام و ایران قطعا سخت و مهلک است اما سردار با شهادت عباس گونه خود بازهم چراغی را روشن کرد و راهی گشود برای ما برای مای ایرانی فارغ از هر جهت گیری و رویکرد سیاسی و فکری که در جهان امروز ما ملت ایران با هر عقیده و فکری تنها و تنها می توانیم به خود متکی باشیم و خود نگذاریم که پرچم بر زمین ماند. مهم هم نیست که اصلا طرفدار جمهوری اسلامی باشید یا منتقد آن، مهم نیست که از دولت خوشتان بیاید یا مخالف آن باشید، مهم نیست که از رفتارها و گفتارهای بخشی از حاکمیت دلخور باشید یا آن را برخلاف مصالح و منافع کشور بدانید یا دلباخته نظام با هر شیوه عملکردی باشید.

مهم آنست که دشمنان پیش رو دشمن جمهوری اسلامی یا این طیف و آن طیف سیاسی نیستند، آنان همه ایران را همه خاک و ملت و قومیت های آن را یکجا هدف گرفته اند، آنان دشمن اقتدار و ثبات کشور هستند، آنان ملاحظه نمی کنند که توی ایرانی اهل کدام مرام و مسلک هستی، فقط می خواهند ایران را به زانو درآورده و هیمنه آن را بشکنند و تبدیلمان کنند به تو سری خور و عمله استکبار آنگونه که با مرتجعان منطقه ای کرده اند و می کنند

اما زهی خیال باطل که نه ایران را شناخته اند و نه ایرانی را. ملتی که در طول تاریخ جفا و ظلم بسیار دیده، تجاوز و تخریب فراوان چشیده اما هر بار چون ققنوس از خاکستر خود برخاسته و بر تارک جهان درخشیده.

این بار هم ما ایستاده ایم، ما مظلومان همیشگی تاریخ را چه باک از هماوردی دیگر که می گوید:

گرگها خوب بدانند ، در این ایل غریب

گر پدر مرد ، تفنگ پدری هست هنوز

گر چه مردان قبیله همگی کشته شدند

توی گهواره چوبی پسری هست هنوز

آب گر نیست نترسید ، که در قافلمه مان

دل دریایی و چشمان تری هست هنوز

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی