امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۴۸۹
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۴
تعداد نظرات: ۱ نظر
وقتی رهبر جهان آزاد بی پرده حرف می زند و عمل می کند

طعم شیرین دیکتاتوری از نوع دموکراسی صادراتی آمریکایی

یاللعجب از این طعم شیرین دموکراسی صادراتی آمریکا، دیگر حتی تعارفات معمول و ویترینی هم کنار گذاشته می شود، دولت و مجلس و نهادهای قانونی منتخب مردم رسما تهدید و ارعاب می شوند که اگر ما را نپذیرید اگر به هر چه ما می گوییم تن ندهید با فشار و زور تحریم به استقبال شما می آییم
سرویس سیاسی خرداد: ایالات متحده پس از نیل به جایگاه ابر قدرتی در اتمسفر سیاسی جهان یک عنوان را بیش از هر چیز برای خود پسندیده و بدان فخر و مباهات می ورزیده و شاید بتوان گفت عطف به همین عنوان بوده که خود را محق به دخالت در اقصی نقاط جهان دانسته و چندین و چند دهه است که از آمریکای لاتین تا آفریقا را عرصه مداخلات خود کرده است، بله درست حدس زدید:«رهبر جهان آزاد»

به گزارش خرداد، آمریکا خود را در مقام رهبریت جهان آزاد دیده و عطف به این جایگاه برای صدور آزادی و دموکراسی ادعایی در ده ها کشور دخالت نظامی کرده و تلاطم های پرشماری رقم زده است.

عراق یکی از همین کشورهاست، هر چند بهانه ادعایی اصلی برای حمله به عراق سلاح های کشتار جمعی رژیم بعث و ارتباط او با القاعده در سال 2003 اعلام شده و حمله علیه این کشور آغاز شد اما به خصوص پس از افشای اینکه هر دو ادعا دروغی بیش نبوده و صحنه سازی شده است، آمریکا برای توجیه هزینه های گزاف این عملیات نظامی از بعد مالی و معنوی برای توجیه مردم خود و جهان می گفت که جنگ باعث سقوط یک دیکتاتوری و آزادی مردم عراق از یوغ استبداد شده و دموکراسی را برای آنها به ارمغان آورده است.

حالا پس از نزدیک به 17 سال از آن زمان و اشغال عراق و سپس تداوم این حضور نظامی در قالب پیمان نامه با دولت مستقر عراق، رئیس جمهوری ایالات متحده که حداقل پرده پوشی و تعارفات سیاسی مرسوم را ندارد و غرض و مرض خود را عیان می گوید، واکنشی نشان داده که اوج باور آمریکا به دموکراسی و آن ادعاهایی همیشگی برای چنگ اندازی به اقصی نقاط دنیا را نشان می دهد.

مجلس عراق و نمایندگان مردم این کشور در پارلمان که مصداق عینی دموکراسی در این کشور هستند در قالب مصوبه ای رای به خروج نظامیان آمریکایی از کشورشان می دهند، نقطه سر خط.

آمریکایی ها که 17 سال است هزینه های گزاف انسانی و مادی بر این کشور تحمیل کرده و مدعی بودند که به ازای همه این مرارت ها دموکراسی را برای عراق به ارمغان آورده اند، به این مصوبه چه واکنشی نشان دادند؟

اول از در انکار وارد شده و تاکید کردند که این مصوبه ارزشی نداشته و به معنای خروج نظامیان آمریکایی از عراق نیست، پس از آن به انتقاد از این مصوبه پرداختند و سپس به هنگامی که نامه ای علنی شد که ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا به ارتش عراق اعلام کرده که با احترام به حاکمیت عراق و درخواست پارلمان و دولت بغداد، برای مقدمات جهت تغییرات پیش‌رو ظرف روزها و هفته‌های آینده، جابجایی نیروهای خود را آغاز می‌کند. به شدت نگران شده و به تکذیب آن پرداخته و محتویات آن را نادرست خواندند اما در نهایت جالب ترین واکنش متعلق به دونالد ترامپ بود که با خشم فراوان مسئولان امنیتی دولت خود را مواخذه کرد که چرا چنین نامه ای افشا شده است و در نهایت حرف آخی را زد که جالب توجه بود.

رییس جمهوری آمریکا تهدید کرد که در صورت خروج نظامیان آمریکایی از عراق، تحریم‌های بسیار سختی را علیه بغداد اعمال خواهد کرد.

حتی برخی رسانه‌های عراقی اعلام کردند که «برهم صالح» رییس جمهوری عراق دوشنبه شب فهرست تحریم‌های احتمالی آمریکا را از مقام‌های واشنگتن دریافت کرده است.

روزنامه واشنگتن پست نیز به نقل از مقام‌های آگاه اعلام کرد که مقام‌های عالی‌رتبه دولت ترامپ، تدوین نسخه اولیه تحریم‌های احتمالی واشنگتن علیه عراق را آغاز کرده‌اند.

یاللعجب از این طعم شیرین دموکراسی صادراتی آمریکا، دیگر حتی تعارفات معمول و ویترینی هم کنار گذاشته می شود، دولت و مجلس و نهادهای قانونی منتخب مردم  رسما تهدید و ارعاب می شوند که اگر ما را نپذیرید اگر به هر چه ما می گوییم تن ندهید با فشار و زور تحریم به استقبال شما می آییم و گردن شما را می فشاریم ما آمریکای آزاد و رهبر جهان آزاد و مهد دموکراسی حرف مان یکی است و زورمان زور و انتخابات و مجلس و رای و دموکراسی هم فقط وقتی ارزش دارد که با ما باشید و نه علیه ما!غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
آرش
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
0
0
درود با این مطلب عالی
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی