امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
تعداد نظرات: ۲ نظر

آقای خاتمی شهید سلیمانی در مسیر مذاکره شربت شهادت نوشید

سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: با شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی در حمله تروریستی آمریکا در عراق، ایالات متحده نشان داد که حد و مرزی برای دشمنی و مخالفت با ایران نمی شناسد و خطوط قرمز همه چند دهه اخیر را در نوردیده و موازنه منفی برقرار شده در همه این سال ها را مخدوش و معادلات را نا متوازن کرده است.

به گزارش خرداد، این اتفاق دهشتناک قلب هر ایرانی وطن دوستی را به درد آورده و ضایعه ای رقم زد که به سادگی جبران پذیر نیست، همه ما داغدار شهادت سرداری هستیم که به معنای اخص کلمه سرباز وطن بود و مرزهای ایران را از لوث وجود حرامیان تکفیری و دشمنان خارجی حراست کرد

اما طی چند روز اخیر و در جو احساسی موجود برخی سیاسیون از جناح اصولگرا در قالب حمل پلاکارد یا در اظهارات خود به شدت به هر گونه سخن از مذاکره تاخته و عطف به حادثه و فاجعه رخ داده تاکید می کنند که سخن از مذاکره بای نحو کان، ذنب لایغفر و گناه نابخشودنی بعد از وقوع این حادثه است.

البته باید گفت که با رویکرد ایالات متحده و دولت ترامپ از همان بدو کار که به شکل یکطرفه زیر میز برجام زد و سپس تحریم های ظالمانه را با فشار حداکثری اعمال کرد و اکنون نیز جسارت را به حد اعلی رسانده و فرزند عزیز ملت ایران و فرمانده بی مثال نظامی آن را به شکل وقیحانه ترور کرده، مذاکره نه موضوعیت دارد و نه کسی در چنین فضایی به دنبال آن است و نه نتیجه ای می توان بر آن مترتب دانست

اما اینکه اصل عنوانی چون مذاکره را مردود دانسته و چنین رویکردی را در مغایرت با عملکردها و خط فکری سردار شهید سپهبد سلیمانی بدانیم، نه فقط عقلانی نیست که تحریفی آشکار نسبت به آن شهید والامقام است و رویکردی سیاسی ملهم از جو احساسی با نگاه به تسویه حساب های سیاسی درونی و البته اختلاف افکنانه در شرایط فعلی است که وحدت ملی به بهترین شکل در قدردانی از سردار سرباز وطن نمود و تجلی یافته است.

فارغ از قرائن و شواهد تاریخی در هنگام تصویب برجام که اتفاقا تندروهای دلواپس با عناوین نامناسب سردار عزیز قاسم سلیمانی را به واسطه حمایت وی از برجام ( البته نه علنی بواسطه جایگاه نظامی و پرهیز همیشگی آن سردار از مداخله در موضوعات سیاسی) مورد شماتت قرار می دانند و مدارک و مستندات آن در حافظه ما ثبت و ضبط است.

رجوع به اظهارات نخست وزیر عراق در پارلمان این کشور پیرامون علت سفر سردار سلیمانی به عراق که همزمان با حمله تروریستی آمریکای جنایتکار شد، خود پاسخی قاطع به سیاسی کاران این روزهاست که دو قطبی شهادت و مذاکره را در کنار هم قرار داده و مدعی هستند، سردار با هرگونه مذاکره موضع منفی داشته است.

عادل عبدالمهدی در مجلس عراق می گوید:« سردار سلیمانی حامل پیام ایران به نامه عربستان بود که پیشتر بغداد آن را در اختیار تهران قرار داده بود.» وی در ادامه خاطر نشان می کند:« قرار بوده است ساعت ۸:۳۰ دقیقه به وقت محلی سپهبد سلیمانی با وی دیدار کند و پاسخ ایران به عربستان را تسلیم وی کند.» همچنین نخست وزیر موقت عراق محتوای نامه عربستان به ایران را تنش زدایی در منطقه اعلام کرد.

یعنی در هنگام شهادت سردار سرافراز اسلام و ایران مشغول و در مسیر مراودات دیپلماتیک و پی ریزی مناسبات و مذاکرات سیاسی بوده و چگونه می توان همانند حضرت آیت الله خاتمی که امروز در کرمان فرموده اند که «مذاکره منفورترین کلمه‌ای بود که به گوش حاج قاسم می‌خورد.» فکر کرد و این اظهارات را درست و بیان کننده واقعیت دانست؟

بله مذاکره با این آمریکای افسار پارکرده و رهبر دیوانه و خونخوار آن معنا و مفهومی ندارد اما اینکه اصل و گزاره ای با عنوان مذاکره را مردود و فاقد ارزش بدانیم و نگاه سردار سلیمانی را منتسب به چنین طرز فکری جفای تاریخی به آن شهید مظلوم و بزرگوار است.


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۱۷
1
0
این شمایید که پیام آیت الله خاتمی و به قول شما دلواپسان را تحریف می کنید. کسی با مذاکره ی عذتمدارانه و عاقلانه مشکلی ندارد. ولی شما با امریکای خونخوار مذاکره کردید و هنوز هم از نتایج آن درس نگرفتید.
محمد
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
1
0
سلام مذاکره با آمریکا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
شما را به قرآن قسم کی میخواید سر عقل بیاید چه آبی از آمریکا تا الان برای این ملت گرم شده بعدش هم فکر میکنید آمریکا قبول میکنه که شما با همین قدرت و ابهت باقی بمونید. مسئول محترم سایت شما و عزیزان را قسم میدم فقط در مورد برجام یکم فکر کنید؟ آیا ما نقش ابوموسی اشعری را بازی نکردیم آیا مذاکره با آمریکا همان قرآن بر سر نیزه ها نبود که قبل و بعدش به حرف امام معصوم حضرت علی (ع) گوش ندادند و تازه میخواستند که حضرت اقرار به اشتباه کند؟ آخه چرا این همه خود باختگی چرا این همه باید ذلیل بشیم؟ به خدا نباید با دشمن از سر خودباختگی و ذلت رفتار کرد باید با قدرت هرچه تمام در مقابلش ظاهر شد اگر یاری خداوند و ائمه معصوم را میخواهیم . انشاالله که همگی عاقبت به خیر باشیم
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی