امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۵۹۳
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
نگاه هویتی به ماجرای پاسخ موشکی ایران به آمریکا

موضع «انتقام سخت» ما چیست؟

هیچ انسان عاقلی از جنگ دفاع نکرده و پذیرای آن نیست، جز دیو صفتان تندمزاج و فاقد عقلانیت و یا کاسبان جنگ و خشونت اما همزمان هیچ انسان منصف، شرافتمند، عاقل و بالغی هم لحظه ای و لمحه ای بر حق دفاع مشروع و حراست در برابر تجاوز به حریم و حرمت خانه و کاشانه تردید نکرده و جز مهر تایید بر آن نمی زند.
سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: سحرگاه 18 دی ماه شلیک موشک های سجیل خواب را از چشمان نه فقط دشمنان ایران که تمام مردم جهان ربود. ایران باز هم نشان داد که وعده صادق محقق شدنی است، دوران بزن در رویی پایان یافته و هژمونی ایالات متحده در منطقه و جهان چیزی نیست که مانع عزم و اراده ایران در دفاع از کیان کشور و تمامیت ارضی آن شود.

به گزارش خرداد، اولین خبرهای رسمی از حادثه اصابت چند راکت به پایگاه عین الاسد (چشم شیر) خبر می داد، گویی دوباره ترقه بازی شده و حمله ای ایذایی از داخل عراق رخ داده است، چند دقیقه بعد اما ماجرا دیگرگونه انعکاس یافت و مشخص شد که داستان چیز دیگری است.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه ای از هدف گیری مهم ترین پایگاه نظامی دشمن از خاک ایران و با موشک های بالستیک خبر داد. تنها حرف هم بکار نمی آمد، فیلم لحظه شلیک و نفیر موشک های شب شکن جای هر شک و شبهه ای را مرتفع می کرد.

تاکنون آنچه که از حادثه می دانیم آنست که بزرگترین پایگاه نظامی ایالات متحده مورد اصابت حداقل 13 موشک بالستیک قرار گرفته است. در هیچ یک از تصاویر انتشار یافته سیستم های راداری پاتریوت نتوانسته اند حتی یک موشک ایرانی را رهگیری کنند. پایگاه عین الاسد طی چند روز اخیر محل تجمع و تمرکز نیروهای آمریکایی از سراسر عراق بوده است و انفجارهای مهیب رخ داده سطح تخریب بسیاری بالایی داشته است.

طرف ایرانی می گوید که دستکم 80 نظامی آمریکایی در این حادثه کشته شده اند و برخی منابع خبری غربی مدعی شده اند که این حادثه تلفات انسانی نداشته است و دونالد ترامپ در توئیتی نه این بار جسورانه و متهورانه و رجز خوانانه گفته که همه چیز خوب است! دو پایگاه نظامی ما (در اربیل و عین الاسد) هدف قرار گرفته اند، مشغول بررسی هستیم و صبح بیانیه می دهم!

او البته نگفته که برای اولین بار در تاریخ پس از جنگ جهانی دوم یک پایگاه نظامی ایالات متحده توسط کشوری دیگر و به شکل رسمی، آنهم با موشک های دوربرد هدف قرار گرفته و هیمنه نظامی و تاریخی ایالات متحده را در هم شکسته است

و البته اینکه با این حجم از حمله و تخریب چه اتفاقاتی در محل پایگاه آمریکایی افتاده، چیز پنهان شدنی نیست و به زودی ابعاد و وسعت آن مشخص خواهد شد.

اما نکته مهم در این فعل و انفعال و در حوادث پیامدی آن چیست؟ موضع انتقام سخت ما چیست؟ آیا ما در مسیر جنگ افروزی حرکت کرده ایم یا پاسخ کوبنده ما مشروع و مقبول است؟

هیچ انسان عاقلی از جنگ دفاع نکرده و پذیرای آن نیست، جز دیو صفتان تندمزاج و فاقد عقلانیت و یا کاسبان جنگ و خشونت اما همزمان هیچ انسان منصف، شرافتمند، عاقل و بالغی هم لحظه ای و لمحه ای بر حق دفاع مشروع و حراست در برابر تجاوز به حریم و حرمت خانه و کاشانه تردید نکرده و جز مهر تایید بر آن نمی زند.

ما در فرآیند انتقام سخت دقیقا در موضع دفاع مشروع، قانونی، انسانی و لازم الاجرا بودیم و هستیم،ما همانگونه که رهبر انقلاب چند ساعت قبل تر از حادثه تروریستی حمله آمریکا به سردار سلیمانی، اعلام فرموده بودند و ثبت و ضبط است، به دنبال جنگ نبودیم و این دولت تروریست ایالات متحده بود که با خلق یک فاجعه ما را به چالش جنگ و رویارویی نظامی فرا خواند و هر عاقلی می داند که عدم پاسخ قاطع به این حادثه فارغ از کم و کیف آن، به معنای چراغ سبز برای جسارت های پیاپی و دامن کشی تجاوزات خصمانه آمریکا و متحدان به دیگر سطوح و مناسبات و کیان و تمامیت ارضی و معنوی کشور بود.

ما البته که انتقام گیرندگان بودیم و گفتیم که دوران بزن در رویی تمام شده است، ما گفتیم که ایران آن گربه ملموس و آرامی نیست که سر خم کرده و پنجه کشی به حیثیت و منافع خود را برتابد، ما همان ملتی هستیم که هشت سال در برابر تجاوز نه حکومت بعثی که همه جهان شرق و غرب ایستادیم و سر خم نکردیم و اکنون هم اگر هشتاد سال هم به طول انجامد و همه جهان در برابر ما قد علم کنند، ایستاده ایم به رزم رو یا رو.

موضع انتقام سخت ما با هر پاسخی که روبرو شود و هر فرجامی که بیابد در این نکته تردید و شک و شبهه ای نیست که ما در مقام دفاع مشروع، قانونی و انسانی از کیان کشور و ملت هستیم و تبعات هر اتفاقی بر عهده جنگ سالاران زیاده خواه استکبار جهانی است.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی