امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۶۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۸

اولین اظهارات ترامپ پس از موشک باران انتقامی ایران

خرداد: رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر مدعی شد تا زمانی که رئیس جمهوری این کشور است هرگز اجازه نخواهد داد ایران به سلاح اتمی دست یابد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ،دونالد ترامپ روز چهارشنبه در نخستین نطق رسانه‌ای خود پس از "سیلی" جمهوری اسلامی ایران در پی اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس ایران و ابومهدی المهندس معاون بسیج مردمی عراق، این مطلب را مطرح کرد.

وی قرار بود پس از حمله موشکی جمهوری اسلامی ایران به مدرنترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق که در بامداد چهارشنبه رخ داد، در انظار عموم ظاهر شود اما تنها به یک یادداشت توئیتری بسنده کرد.

حضرت آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در جمع مردم قم، حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دو پایگاه آمریکا در عراق را یک سیلی خواندند و گفتند: کارهای نظامی به این شکل کفایت این کار را نمی‌کند. باید حضور فسادبرانگیز آمریکا در این منطقه تمام شود. آنها در منطقه جنگ، فتنه، ویرانی و خراب شدن زیربناها آوردند.

رئیس جمهوری آمریکا برای ارائه این سخنرانی هم بیش از 30 دقیقه تاخیر داشت که چرایی آن مشخص نیست اما مایک پنس معاون اول، مارک اسپر وزیر دفاع، مایک پمپئو وزیر خارجه، مارک میلی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا و دیگر فرماندهان نظامی ارشد این کشور او را همراهی کردند.

رئیس جمهوری آمریکا افزود: تا زمانی که من رئیس جمهوری آمریکا باشم، ایران هرگز اجازه نخواهد داشت به سلاح اتمی دست یابد.

ترامپ ادامه داد: آمریکایی که باید شاکر باشند که در حمله هوایی رژیم ایران هیچ سرباز آمریکایی آسیب ندیده  است. نیروهای بزرگ ما برای همه چیز آماده اند اما به نظر می رسد ایران در حال عقب نشینی است.

وی اضافه کرد: آسیب ندیدن سربازان ما به خاطر اقدامات پیشگیرانه ما بود و سیستم های هشدار دهنده ما هم خیلی خوب عمل کرد.

رئیس جمهوری آمریکا با این ادعا که هزینه موشک های شلیک شده به سوی پایگاه‌های آمریکا در دولت قبلی اوباما به ایران داده شده است، گفت ایران باید از آنچه که او جاه طلبی هسته ای و حمایت از تروریسم نامید دست بردارد.

ترامپ افزود: باید توافق تازه ای با ایران به دست آوریم که جهان را ایمن تر کند، ایران هم پیشرفت کند و از ظرفیت های دست نخورده آن بهره برداری شود.

وی ادامه داد تا زمانی که ایران به آنچه که او اقدامات مخرب خواند، ادامه دهد، صلح در خاورمیانه محقق نخواهد شد و باید پیام واحدی بفرستند که کارهای مخرب آنها دیگر تحمل نخواهد شد.

رئیس جمهوری آمریکا از ناتو خواست تا بیش از پیش در تحولات خاورمیانه حضور داشته باشد.

ترامپ با اشاره به تولید نفت و گاز مستقل آمریکا افزود: دیگر نیازی به نفت خاورمیانه نداریم و دست ما برای اقدام باز شده است.

وی خطاب به مردم ایران گفت می خواهیم آینده ای بسیار خوب داشته باشید و آمریکا آماده است صلح را از همه کسانی که خواستار آنند در آغوش بگیرد.

خبر در حال تکمیل است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی