امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۷۷۲
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵

عراق مذاکره با روسیه برای خرید اس۳۰۰ را ازسرگرفت

خرداد: رسانه‌های روسیه از آغاز مذاکره میان روسیه و عراق برای خرید تسلیحات پدافند هوایی اس۳۰۰ خبر داد.

 عراق مذاکره با روسیه برای خرید اس۳۰۰ را ازسرگرفت

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، رسانه های روسیه به نقل از «محمد رضا الحیدری» رئیس کمیسیون دفاع و امنیت مجلس عراق نوشتند که بغداد مذاکرات با مسکو برای خرید تسلیحات پدافند هوایی اس-۳۰۰ را ازسرگرفته است حال آنکه این مساله باید مدت ها پیش حل می‌شد.

رئیس کمیسیون امنیت و دفاعی مجلس عراق یاداوری کرد که چند ماه پیش، پس از حمله به پایگاه حشد الشعبی در بغداد و چند استان دیگر ضرورت برای تهیه اس۳۰۰ بوجود آمد و در آن زمان مذاکراتی برای خرید این تسلیحات انجام گرفت. 

وی با بیان اینکه نمی‌دانم این معامله در چه مرحله‌ای قرار دارد؟، افزود: دولت عراق اجازه مذاکره برای خرید تسلیحات اس۳۰۰ را داده است و ما از آمریکا انتظار داریم مخالفتی از خود نشان ندهد.

اس-۳۰۰ با کاربرد دفاع متمرکز و قوی از مناطق حساس از مهمترین سامانه های پدافند هوایی جهان به شمار می رود که می تواند همزمان چندین پرنده دشمن را از جمله موشک های بالستیک ردیابی و از فاصله ۱۵۰ کیلومتری در ارتفاع ۲۷ کیلومتری هدف قرار دهد و حتی علیه اهداف زمینی به کار گرفته شود.
برچسب ها: روسیه ، اس۳۰۰
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی