امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۲۹۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
تعداد نظرات: ۴ نظر

گاف عجیب و تازه صدا و سیمای ملی!

خرداد: صدا و سیما که نشان داده در مواقع بحرانی از ضعف های ساختاری فراوان رنج می برد و نمی تواند به رغم امکانات فراوان و نیروی انسانی بسیار، انتظارات حداقلی را از رسانه ای که عنوان ملی را یدک می کشد، برآورده کند در آخرین گاف بزرگ خود در حالیکه خبر انهدام اشتباهی هواپیمای اوکراینی در صدر اخبار ایران و منطقه و جهان قرار دارد، توضیحات فرمانده هوا و فضای سپاه را که برای تنویر افکار عمومی انجام شده، زنده پخش نکرده و با تاخیر چند دقیقه ای روی آنتن برد!!

به گزارش خرداد، در همین رابطه اینا مطلبی انتقادی نگاشته که در ادامه متن کامل آن را می خوانید.

چند ساعت پس از انتشار بیانیه سپاه و پذیرفتن شلیک غیرعمد به هواپیمای اوکراینی که منجر به از دست رفتن جان بیش از ۱۷۰ انسان شد، فرمانده هوافضای سپاه در مصاحبه‌ای تلویزیونی بدون حضور خبرنگاران حاضر شد تا به پرسش‌های اساسی در این خصوص پاسخ دهد؛ نشستی که به‌رغم اهمیت آن و حاضر نبودن خبرنگاری از رسانه‌های داخلی به صورت زنده از تلویزیون پخش نشد.

در حالی که انتظار می‌رفت جریان نشست خبری سردار حاجی‌زاده پیرو اعلام ستاد کل نیروهای مسلح، به صورت زنده از شبکه خبر پخش شود، این نشست با تاخیر بیش از ۱۰ دقیقه روی آنتن رفت تا این پرسش اساسی را به میان آورد، در شرایطی که موضوع شلیک غیرعمد به هواپیمای اوکراینی و سقوط آن مهم‌ترین اتفاق خبری امروز ایران و تیتر بسیاری از رسانه‌های مهم جهان است، چرا از پوشش مستقیم این رویداد خبری که با هدف تنویر افکار عمومی برپا شده است، سر باز زده شد؟

البته در زمان برگزاری این نشست و در حالی که رسانه‌های مکتوب داخلی در حال انتشار سخنان سردار حاجی‌زاده از طریق سیمانیوز (اینترنتی) بودند، شبکه خبر با انتشار مدام زیرنویس‌هایی به مخاطب خود اعلام کرد که به محض دریافت تصاویر این مصاحبه آن را پخش خواهد کرد.

سرانجام پخش جریان این مصاحبه با تاخیر بیش از ۱۰ دقیقه و با عبارت «دقایقی قبل» از شبکه خبر آغاز شد و در لحظه انتشار این خبر همچنان هم ادامه دارد.

غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۱
0
1
ایشان می فرمایند که چهارشنبه صبح به مسئولین اطلاع داده اند ، از طرف دیگر مسئولین هواپیمائی کشوری و صدا و سیما که طی این چند روز مدام دروغ تحویل مردم دادند در جریان امر نبودند . آیا مسئولینی که توسط فرماندهی هوافضا از این امر مطلع شده بودند نمی توانستند تذکری به مسئولین هواپیمائی کشوری و صدا و سیما بدهند که حداقل در این خصوص سکوت کنند ؟ این فرمایشات عذر بدرتر از گناه است چون مسئولین کشور با علم به این موضوع در اشاعه دروغ سهم داشته اند
ايران
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۲ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
0
0
سردارحاجي زاده ميگويد من به مسئولين بالا دست اطلاع دادم .سوال: به چه كسي اطلاع داديد فرمانده سپاه يا رئيس ستاد كل نيروهاي مسلح؟ اگر به فرمانده سپاه اطلاع داديد چرا ايشان به رهبري اطلاع ندادند .....؟ اگر به ستاد كل نيروهاي مسلح اطلاع داده شده چرا ايشان با وزير دفاع ويا دولت اطلاع نداده و.........
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۳ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
خاک توسر این سایت چرا علامت منفی زده نمیشه چند لحظه پیش هم مطلب فرستادم درحمایت از سپاه چاپ نشد!؟ حالا فهمیدم تو هم یه منافقی اسرائیلی خبیث وجنایتکار
ناشناس
Romania
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۳
0
0
بازم دارن دروغ میگن.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی