امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۰۰۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۳
تعداد نظرات: ۳ نظر

آقای آشنا شما فقط گول نخوردی؛ شما خودت مقصری!

سرویس سیاسی خرداد- رضا رئیسی: حسام الدین آشنا مشاور فرهنگی رئیس جمهوری در طول تمامی سال های زمامداری روحانی در کاخ ریاست جمهوری نه فقط یکی از نزدیکترین چهره ها به رئیس جمهوری بوده و در زمره حلق یاران خاص روحانی به شمار می آمده که به عنوان سخنگوی غیر رسمی دولت در فضای مجازی این وظیفه مهم و خطیر را عهده دار بوده است. اشاره به این نکته در بدو نگارش این مطلب از آن روست که بدانیم در واقع با چه کسی از چه جایگاهی سخن می گوییم.

به گزارش خرداد، حسام الدین آشنا از آن دست مشاورانی نیست که  این اتیکت و نمایه را در قاب عنوان رسمی خود دارند و برای خالی نبودن عریضه چنین عنوانی را یدک می کشند، او بی گمان نقش تعیین کننده ای در رویکردهای رسانه ای دولت در همه این سالها داشته و در تعیین و تبیین خط مشی دولت در حوزه مهم و راهبردی رسانه ای یک چهره مرجع و کانونی است.

همین آقای آشنا در بحبوحه جدل های تند و تیز رسانه ای و دو قطبی که پیرامون علت سقوط هواپیما پیش از صدور بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح شکل گرفته بود. به خبرنگاران فارسی زبان آنور آبی تاخته و تهدیدگونه به آنان خاطر نشان کرد که در مسیر پروپاگاندای غربی ها علیه جمهوری اسلامی در موضوع سقوط هواپیما حرکت نکنند.

ایشان دیروز هم در قالب توئیتی خاطر نشان کرده اند: ««آنچه خبر می‌پنداشتند دروغ بود. آنچه دروغ می‌پنداشتند خبر بود. ما -را - گول خوردیم. امان از پنهانکاری»

فارغ از ادبیات ثقیل و عجیب و غریب آن گرانمایه که خودش یک کرور رمزیابی و یک خروار فهم رسانه ای! برای درک و فهم منظور و بدیهیات می خواهد، لب کلام ایشان البته آنست که ما در ماجرای سقوط هواپیما در جریان  نبوده ایم و گول خورده ایم و....

در این مقال کوتاه و مختصر البته سخنی با آقای آشنا داریم.

اول- اینکه شما در جریان نبوده اید و عطف به همین بی اطلاعی در آن موقعیت خاص و فضای ملتهب در مقام دفاع از کشور و نظام به مقابله با پروپاگاندای رسانه های مخالف رفته اید، پذیرفتنی است و نمی توان بر شما ایراد گرفت. اینکه رسانه های خاص آنسوی آبی اخبار و اطلاعات را غرض ورزانه از داخل کشور انعکاس می دهند و عطف به زاویه بندی با جمهوری اسلامی رویکرد رسانه ای دارند، نیز قابل قبول است اما حرف شما و نگاه غالبی که پشت آن نهفته است نکته مهم و کلیدی است که نباید به سادگی از کنار آن گذشت.

دوم- شما به خبرنگاران آنسوی آبی تشر زدید که در پروپاگاندای ضد ایرانی شراکت نکنند اما شما که مشاور فرهنگی رئیس جمهوری هستید و در رسانه هم ید طولایی دارید و سخنگوی غیر رسمی دولت در فضای مجازی هم هستید برای اینکه مخاطب به سمت و سوی این موج سازی های رسانه ای بیگانه نرود چه کرده اید؟ کدام شرایط و تسهیلات لازم را برای رسانه های داخلی و خبرنگاران دغدغه مند وطنی فراهم کرده اید که به قلب رویدادها رفته و به واوکاوی رخدادها و حوادث بپردازند و چشم و گوش بیطرف ملت باشند؟

سوم-نگاه شما به رسانه و جایگاه ساختاری آن در اتمسفر سیاسی و اجتماعی و فرهنگی کشور چیست؟ اساسا با این تحکم و یکجانبه نگری که در فحوای سخن شما نهفته است و رسانه را ابزار و دستمایه پروپاگاندای صرف و بازیچه ای در دست سیاستمداران می دانید (برای آنور آبی ها از طرف خارجی و به طور طبیعی برای این ور آبی ها از طرف خودی ها) رسانه های ما به حال و روزی چنین افتاده اند که الکن از وظایف بدیهی تنها ابزاری هستند، تابع شرایط و الزامات و قیود تحمیلی تا آنکه رکن چهارم دموکراسی باشند و حلقه رابط میان مردم و حاکمیت و زبان گویا و چشم بینای مردم.

چهارم- آقای آشنا اگر رسانه های داخلی و خبرنگاران دغدغه مند و دلسوز وطنی در همه این سال های طولانی که از عمر دولت شما بسیار فزون تر است، اجازه و امکان ایفای وظایف حرفه ای خود را داشتند و از کارکردهای ذاتی میان تهی نمی شدند، در همان ساعات اولیه وقوع این رخداد تلخ به کند و کاو سریع و آنی علل حادثه پرداخته و موضوعی چنین بزرگ از دیدگاه و نظر آنان پنهان نمی ماند و به طور طبیعی شما هم مثل بسیاری از شهروندان چند روز گول نخورده و زودتر به کم و کیف ماجرا اشراف می یافتید و کشور و نظام هم چنین هزینه هایی نمی پرداخت.

مخلص کلام آنکه شما مثل ما شهروندان عادی کشور فقط نمی توانید با این جمله که دروغ شنیدیم و گول خوردیم موضوع را رفع و رجوع کرده و از زیر بار آن شانه خالی کنید، شما هم در رخداد این وضعیت مقصرید شمایی که دستی بر آتش قدرت دارید و می توانید و می توانستید حداقل در تعامل با رسانه ها دیگر گونه عمل کنید....


غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
-
|
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
0
0
... «آنچه خبر می‌پنداشتند دروغ بود. آنچه دروغ می‌پنداشتند خبر بود. ما -را - گول خوردیم. امان از پنهانکاری» ...

باز هم داری دروغ میگی.
dayani
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۴
0
0
یک بحث خبر داریم، یک بحث تفسیر و تحلیل . واقعا تفسیرهاو تحلیلهای آن دو روز صحنه آراییهای بی محتوای مفسران و تحلیگران داخلی را رو کرد.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۶ - ۱۳۹۸/۱۱/۱۶
0
0
آیا حسام الدین آشنا همان کسی نیست که در تلویزیون از جاسوس آمریکایی( جیسون رضائیان) دفاع کرده بود
آیا حسام الدین آشنا همان کسی نیست که قبلا ملبس به لباس روحانیت بود
آیا حسام الدین آشنا همان کسی نیست که تمام قد از برجام دفاع می کرد
آیا حسام الدین آشنا همان کسی نیست که در دی ماه سال ۱۳۹۷ در واکنش به توئیت محسن رضایی، نامه‌ای سرگشاده منتشر کرد که با واکنش بسیاری از مقامات کشوری و لشگری رو به رو شد. آشنا در این نامه با برداشت غلط از توئیت دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و انتصاب تهمت‌هایی به او، اینگونه به جامعه القاء کرد که فرماندهان ارشد نظامی دوران دفاع مقدس عمداً با عملیات‌های فریبنده زمینه شهادت رزمندگان ایرانی را فراهم می‌کردند.
و آیا حسام الدین آشنا همان کسی نیست که....
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی