امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۰۲۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۹

بیانیه 186 امضایی نمایندگان مجلس درباره حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی

خرداد: بیانیه ۱۸۶ نماینده در همدردی با خانواده های داغدار حادثه هواپیمای اوکراین و اعلام حمایت از نیروهای نظامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز در صحن علنی مجلس قرائت شد.

به گزارش خرداد از ایلنا، متن بیانیه بدین شرح است:

بسمه تعالی

شکستن اقتدار و هیبت استکباری دولت جنایتکار آمریکا در پاسخ به مطالبات میلیون ها ایرانی غیرتمند توسط سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که اولین میوه و ثمره خون یکی از پاکترین فرماندهان سپاه که جوهره وجودی او و دیگر همرزمانش فدا شدن در پای ملتی است که ده ها سال است برای حفظ اقتدار خود هزینه می دهد، جهان را در بهت و حیرت فرو برد و برای اولین بار بعد از جنگ جهانی دوم که در سابقه جنایتکارانه آمریکا ۵۳ مورد حمله و لشگرکشی به گوشه و کنار دنیا بود، دنیا شاهد اقدام شجاعانه، مقتدرانه، مبدرانه و دقیق سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قهرمان بود.

شیرینی این پیروزی بزرگ در کام ده ها میلیون ایرانی قهرمان بود که خبر ناگوار و اندوهبار هواپیمای مسافری اوکراین که در آن عزیزانی از ایران اسلامی و دیگر کشورها بودند، تلخی و اندوهی را بر جانمان نشاند که کمترین اثر آن چشمانی اشکبار با قلوبی شکسته بود.

عمیقاً با خانواده های شهدای گرانقدر همدردی کرده و در غم و اندوه آنها شریک هستیم و از مردم شریف ایران اسلامی انتظار داریم با شکوه تمام در مراسم ترحیم آن عزیزان شرکت نمایند.

ما نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از اینکه همسنگران شهید سرافراز سپهبد قاسم سلیمانی با صداقت تمام اعلام نمودند که این اقدام در اثر اشتباه انسانی بوده و خود را مسئول می دانند، تشکر می نماییم. خضوع و تکریم سردار سرافراز سپاه اسلام سردار سرلشگر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جلسه غیرعلنی امروز مجلس در سخنانی که از عمق صداقت ایشان نشأت می گرفت و لاجرم بر دل می نشست، بیانگر این واقعیت است که سپاهیان سبزپوش و عزیزمان خود را فدایی مردم می دانند و این افتخار را بر خود می دانند و در کنار مردم و خانواده های داغدار این شهدای عزیز، به آمریکا که از هر فرصتی برای ضربه زدن به ملت قهرمان ایران اسلامی سوءاستفاده می کند، اعلام می داریم که فراموش نمی کنیم در یک رویارویی شرافتمندانه و مقتدرانه با رژیم آمریکای جنایتکار و انگلیس پلید هستیم و اجازه نمی دهیم اشتباه یک عضو خانواده باعث سوءاستفاده دشمنان گردد.

در پایان از مسئولان مرتبط درخواست داریم با پذیرش صادقانه این مسئولیت توسط فرمانده مربوطه قضیه را خاتمه یافته تلفی نکنند، زیرا ابهاماتی است که احتمال خرابکاری و استفاده از تکنولوژی های جنگ افروزی را منتفی نمی کند.

حمایت قاطع و همه جانبه ما از سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی ابدی است و در خاتمه نمایندگان ملت خواستار هستند به قربانیان حادثه عنوان شهید اطلاق شود.

پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی