امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۰۸۰
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
خمیس با پیام محرمانه به تهران آمده است؟

کانال پوتین-اسد راه ارتباطی ایران و آمریکا می شود

هفته گذشته ولادمیر پوتین به صورت سرزده عازم سوریه شد و با بشار اسد در پایگاه حمیمیم(مهمترین پایگاه نظامی روس ها در سوریه)دیدار کرد.به روایت رسانه های آمریکایی از جمله لس آنجلس تایمز در آن دیدار پوتین از اسد می خواهد هر پیامی که اسد برای آمریکایی ها دارد به او بدهد تا او آن را به صورت مستقیم به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحویل دهد.
سرویس سیاسی خرداد- مرتضی سیمیاری:عماد خمیس نخست وزیر سوریه در اولین ساعات صبح امروز وارد تهران شد و مورد استقبال اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری قرار گرفت،سانا خبرگزاری رسمی سوریه روز گذشته سفر نخست وزیر این کشور به تهران را پاسخ به دعوت جهانگیری در سفر سال قبل خود به دمشق خوانده است.زمستان سال قبل معاون اول رئیس جمهور ایران همراه با یک هیئت اقتصادی راهی سوریه شد و با بشار اسد و سایر مقامات سیاسی در کاخ روضه ملاقات کرد،بنا به گزارش اسپوتنیک در آن سفر مقدمات حضور ایران در پروژه بازسازی سوریه فراهم گردید و خط دو میلیارد دلاری از سوی ایران برای انجام پروژه های عمرانی اختصاص یافت.

به گزارش خرداد، شاید در نگاه اول سفر خمیس به تهران تکمیل و بررسی برنامه های ایران در پروژه بازسازی سوریه باشد اما با توجه به تحولات منطقه ای و شیب تند رویدادها و دیدارهای معنادار چند روز اخیر به نظر می رسد سفر ناگهانی نخست وزیر سوریه به ایران فراتر از بررسی چند قرارداد اقتصادی باشد.

هفته گذشته ولادمیر پوتین به صورت سرزده عازم سوریه شد و با بشار اسد در پایگاه حمیمیم(مهمترین پایگاه نظامی روس ها در سوریه)دیدار کرد.به روایت رسانه های آمریکایی از جمله لس آنجلس تایمز در آن دیدار پوتین از اسد می خواهد هر پیامی که اسد  برای آمریکایی ها دارد به او بدهد تا او آن را به صورت مستقیم به دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تحویل دهد.

به روایت برخی رسانه های عربی سفر خمیس به تهران بررسی آخرین تحولات پیش رو و نیز انجام هماهنگی های لازم برای ارسال یک پیام ویژه از کانال روسی - سوری به واشنگتن است.

با توجه به روابط ویژه میان تهران و دمشق، این احتمال قوت می گیرد که بشار اسد علاقه نداشته باشد بدون بررسی نظرات متحد استراتژیک خودپیامی مستقل به ترامپ بدهد، به خصوص که در شرایط فعلی و با افزایش تنش میان ایران و ایالات متحده یکسونگری و عدم هماهنگی با ایران در موضوعی چنین مهم می تواند پالس ناخوشایندی برای ایران بوده و در روابط استراتژیک دو کشور اخلالی جدی ایجاد کند.

از همین روی سفر نخست وزیر سوریه به تهران در غالب ایجاد یک کریدور دیپلماتیک برای کم کردن تنش ها در منطقه تفسیر می شود.

به روایت برخی محافل سیاسی و دیپلماتیک نزدیک به وزارت امور خارجه ایران ،سفر خمیس می تواند مقدمات ارسال یک پیام محرمانه اما موثر از جانب سوریه به آمریکایی ها باشد.پیامی که هم پرنسیپ مقاومت در منطقه را حفظ کرده و هم یک کشور مورد اعتماد از سوی ایران آن را تحویل ترامپ خواهد داد.

در طی هفته گذشته سطح تنش ها میان ایران و آمریکا با انجام یک اقدام تروریستی از سوی آمریکا و پاسخ نظامی ایران در عراق به بالاترین حد خود رسیده است،احتمالا ایران از فرصت ایجاد شده توسط پوتین نهایت استفاده را کرده و پس از نشان دادن برتری های هژمونیک کانال های دیپلماتیک را هم فعال کند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی