امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۱۰۹
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۹

ناطق نوری:خصولتی‌ شدن از دولتی ماندن زیان بیشتری دارد/نگاه چپ گرایانه باعث شد وضعیت اقتصاد ما به اینجا برسد

خرداد: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این‌که ما نتوانسته‌ایم اصل 44 قانون اساسی را به درستی اجرا کنیم برای کشور یک ضرر جدی به وجود آورد و قطعا خصولتی‌ شدن از دولتی ماندن زیان بیشتری دارد.

به گزارش خرداد از  ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین علی‌اکبر ناطق نوری در مراسم امین الضرب، اظهار کرد: از سال‌ها پیش رهبر معظم انقلاب تاکید جدی بر اجرای اصل 44 قانون اساسی و خصوصی‌سازی داشتند، اما متاسفانه این اتفاق به درستی رخ نداد و ما شاهد آن بودیم که بسیاری از بنگاه‌ها به جای واگذاری به بخش خصوصی، خصولتی شدند.

به گفته وی اگر دستگاه‌ها دولتی باقی بمانند امکان نظارت بر آنها افزایش می‌یابد و لااقل می‌توان اقدامات‌شان را رصد کرد، اما وقتی خصولتی می‌شوند دیگر امکان این نظارت نیز وجود ندارد و راه برای سوء‌استفاده باز می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان این‌که از ابتدای انقلاب اعتقاد ما این بود که باید اداره کشور به دست مردم سپرده شود، بیان کرد: در این مسیر دولت می‌تواند برنامه‌ریز، حمایتگر و ناظر خوبی باشد و با استفاده از مالیات حاصل از فعالیت‌های اقتصادی کشور را اداره کنند.

ناطق‌نوری ادامه داد: متاسفانه نگاه چپ‌گرایانه برخی از مسئولان در دولت‌های مختلف باعث شد که ما از این تفکر فاصله بگیریم و وضعیت اقتصاد ما به اینجا برسد.

وی با تاکید بر این موضوع که باید از تجارب دیگر کشورها در زمینه‌ مدیریت اقتصادی استفاده کرد، توضیح داد: صرف این‌که ما از تجربه یک کشور استفاده نمی‌کنیم؛ زیرا آنها مسلمان نیستند نه عقلانی است و نه اسلامی. ما امروز باید از کارآفرینان به دلیل بی‌مهری‌ها و مشکلاتی که در مسیرشان وجود داشته عذرخواهی کنیم و از آنها که با وجود این بی‌مهری‌ها و مشکلات باقی مانده‌اند تشکر کنیم.


نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی