امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۱۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۵

گزافه گویی تازه وزیر خارجه بحرین علیه ایران

خرداد: وزیر خارجه بحرین در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که موضع ایران متزلزل است و ایرانی‌ها باید مواضع خود را مشخص کنند تا جهان آن را درک کند، ‌زیرا ما هر روز از آنها پیامی می‌شنویم که سمت وسوی متفاوت دارد.

به گزارش خرداد از  ایلنا به نقل از پایگاه اخبار الخلیج، «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین در  کنفرانسی به مناسب روز دیپلماسی در این کشور در اظهاراتی بی‌اساس مدعی شد که همه خواهان عدم تنش در منطقه هستند و موضع جهان در قبال ایران واضح و مشخص است ضمن اینکه همه تهران را به صلح و آرامش و احترام به اصل حسن هم‌جواری و روابط با کشورها فرا می‌خوانند. 

آل خلیفه در ادامه گزافه‌گویی‌های خود مدعی شد: «موضع ایران متزلزل است و ایرانی‌ها باید مواضع خود را مشخص کنند تا جهان آن را درک کند، ‌زیرا ما هر روز از آنها پیامی می‌شنویم که سمت و سوی متفاوت دارد ، آنها باید پیایم واحدی داشته باشند چنانکه پیام ما و جهان یکسان است». 

وی درباره دخالت‌های ترکیه در امور لیبی نیز تأکید کرد که هر نوع دخالت خارجی در امور منطقه  محکوم است چه سوریه باشد یا لیبی، زیرا این کشورها، کشورهای عربی هستند که مرزها و نظام‌های مخصوص به خود دارند که باید مورد احترام قرار گیرند. 

آل خلیفه مدعی شد که شورای همکاری خلیج‌فارس سیستم امنیتی مشخصی دارد که پایه عمل مشترک و همکاری هم پیمانان است. 

«عادل الجبیر»، وزیر مشاور در امور خارجه عربستان سعودی نیز مدعی شد که دیدگاه‌های بحرین و عربستان در طول تاریخ با یکدیگر مشترک بوده و آنها در عبور از بحران‌ها موفق بوده‌اند که نشان‌دهنده اعتماد در سیاست‌های متوازن، عقلانی و منطقی دو کشور است.

برچسب ها: آل خلیفه ، بحرین ، ایران
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی