امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۵

کامیون های حامل تجهیزات ارتش آمریکا از عراق وارد سوریه شد

خرداد: خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که ۱۴۰ دستگاه کامیون حامل تجهیزات و ادوات نظامی آمریکا از گذرگاه مرزی «الولید» عراق وارد پایگاه های آمریکا در شرق سوریه شد.

به گزارش خرداد، ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی، منابع مطلع محلی گفتند که یک کاروان آمریکایی متشکل از ۱۴۰ دستگاه کامیون شامگاه یکشنبه از گذرگاه عراقی الولید عبور به و سمت پایگاه های نظامی آمریکا در جنوب استان الحسکه وحومه دیر الزور در شرق سوریه حرکت کردند.

به گفته این منابع، این کامیون ها حامل خودروهای زرهی، ادوات حفاری و تجهیزات و مهمات نظامی بود.

آمریکا طی چند ماه اخیر چندین بار چنین محموله هایی به شرق سوریه ارسال کرده است.

آمریکا با تقویت حضور خود در پایگاه هایش در شرق و شمال شرقی سوریه که اکثر آنها نزدیک میادین نفتی سوریه قرار دارد، طی ماه های اخیر تجهیزات و ادوات نظامی زیادی به سوریه فرستاده است.

همزمان با عملیات موسوم به «چشمه صلح» ترکیه برخی از نظامیان آمریکایی از تعدادی از پایگاه های خود در شمال شرق سوریه عقب نشینی کردند اما این نیروها از پایگاه های واقع در میادین نفتی و اطراف آن، خارج نشدند.

نوامبر (آبان و آذر) سال گذشته نیز وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرد که برای حمایت از چاه های نفتی شرق سوریه، نیرو و تجهیزات بیشتری به سوریه  ارسال می کند.

پیش‌تر «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا اعلام کرده بود که پنتاگون در نظر دارد شماری از نظامیان آمریکایی را برای محافظت از میادین نفتی در شمال شرق سوریه مستقر کند تا نفت به دست نیروهای داعش و گروه‌های دیگر نیفتد.

از سوی دیگر وزارت دفاع روسیه با صدور بیانیه ای در واکنش به نیت آمریکا برای حمایت از میادین نفتی شرق سوریه، آمریکا را به سرقت در سطح جهانی متهم کرد.

سوریه در هشت سال گذشته شاهد جنگ داخلی و حضور گروه های تروریستی حمایت شده از سوی کشورهای غربی- عربی است که تاکنون صدها هزار کشته و میلیون ها نفر آواره در داخل و خارج این کشور به جا گذاشته است.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی