امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۱۸۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸

انتقاد شدید توئیتری ظریف از انگلستان و تروئیکای اروپایی

خرداد: محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در قالب دو توئیت از سیاست ها و اظهارات و بیانیه های اخیر انگلیس و تروئیکای اروپایی و پیروی محض آنان از ایالات متحده به انتقاد پرداخت.

به گزارش خرداد، محمد جواد ظریف در توئیت اول خود خطاب به مقامات انگلیسی نوشت: «اشتباه دیپلماتیک؟ انگلستان در حال تقلید رفتار ایالات متحده است و کورکورانه با ماجراجویی تروریستی او همدستی می‌کند. آخرین بار که انگلستان توسط ایالات متحده به مسیر بدنامی کشیده شد، جنگ عراق بود. مسأله چگونه حل و فصل می‌شود؟ یک مسیر شرافتمندانه تغییر را در پیش بگیرید و طبق دستور دادگاه، بدهی خود به ایرانیان را بپردازید.»

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه نیز تروئیکای اروپایی را در موضوع مواجهه با برجام و بیانیه اخیر آنان مورد خطاب قرار داده و نوشت:« طی بیست ماه، سه کشور اروپایی عضو برجام - با پیروی از سیاست انگلستان در جلب رضایت ایالات متحده- به دیکته‌های آمریکا تن داده است. این کار هیچ نتیجه‌ای در بر نداشته و هرگز نخواهد داشت. تروئیکای اروپا می‌تواند برجام را حفظ کند، ولی نه با جلب رضایت قلدر و اعمال فشار بر ایران که به برجام پایبند بوده است. در عوض، اروپا باید شجاعت این را داشته باشد که به تعهدات خود عمل کند.»
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی