امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۲۳۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۵

رای مخالف پارلمان آلمان در ترور سردار سلیمانی با دستگاه دولتی ایالت متحده

خرداد: هیات ارزیابی کارشناسانه ترور سردار سپهبد قاسم سلیمانی از سوی آمریکا در پارلمان آلمان، مشروعیت این اقدام را زیر سوال برد.

به گزارش خرداد به نقل از ایرانا پارلمان آلمان (بوندستاگ) امروز (سه‌شنبه ۲۴ دی) با انتشار ارزیابی کارشناسانه‌ای نسبت به مشروعیت عملیات ترور سردار سلیمانی توسط ارتش آمریکا و همخوانی آن با حقوق بین‌الملل ابراز تردید کرد.
شبکه دویچه‌وله در این رابطه نوشت: در این ارزیابی کارشناسانه که به خواست حزب چپ‌های آلمان تهیه شد، کارشناسان تصریح کرده‌اند: «در آنچه که دستگاه دولتی ایالت متحده به عنوان شواهد ارائه کرده، این قابل تشخیص نیست که چرا کشتن قاسم سلیمانی به‌طور قطعی ضروری بوده تا به عنوان آخرین وسیله ممکن جلو خطری قریب‌الوقوع گرفته شود که گفته می‌شود متوجه جان آمریکاییان بوده است».

در این ارزیابی همچنین آمده است که عملیات ترور سلیمانی توسط پهپادهای آمریکایی شروط یک «ضربه نجات‌بخش پایانی» را برآورده نمی‌کند و به همین دلیل به نظر می‌رسد که ناقض حقوق بین‌الملل و منشور مدنی سازمان ملل در راستای برخورداری از حق زندگی است.
سردار سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با شلیک از پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) ترور شدند و به شهادت رسیدند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی