امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۲۳۸
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۴

حمایت الحشد الشعبی از دعوت مقتدا صدر برای تظاهرات علیه حضور آمریکایی ها

خرداد: «هادی العامری» معاون جدید فرمانده الحشد الشعبی عراق روز سه شنبه با تایید دعوت «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق برای تظاهرات میلیونی عراقی ها در محکومیت حضور آمریکایی در این کشور، از همه مردم عراق خواست در این تظاهرات شرکت کنند.

به گزارش پایگاه خبری «سومریه نیوز»، العامری رئیس ائتلاف فتح و معاون فرمانده الحشد الشعبی عراق، با صدور بیانیه ای حمایت خود را از تظاهرات میلیونی صدر اعلام کرد.

وی همه اقشار و طیف های مختلف مردم کشورش را به این تظاهرات و اعلام مخالفت شان با اشغالگری آمریکا و بیگانگان برای حفظ کامل حاکمیت ملی عراق فراخواند.

رهبر جریان صدر عراق ساعاتی پیش در بیانیه ای، خواستار تظاهرات مسالمت آمیز و یکپارچه مردم عراق در محکومیت حضور نیروهای آمریکایی و تجاوز و اشغالگری آنها در خاک این کشور شد.

به دنبال ترور سردار سپهبد «قاسم سلیمانی» فرمانده شهید سپاه قدس و «ابومهدی المهندس» قائم مقام تشکیلات الحشد الشعبی عراق به دست ارتش آمریکا در فرودگاه بغداد، پارلمان عراق طرح خروج نیروهای خارجی از جمله آمریکایی ها را از این کشور تصویب کرد.

نمایندگان پارلمان عراق، همچنین خواستار شکایت رسمی از آمریکا به سازمان ملل و شورای امنیت به سبب تجاوز حاکمیت این کشور شدند.

پیش از این نیز، ائتلاف سائرون وابسته جریان صدر عراق اعلام کرده بود که توافق امنیتی با واشنگتن به باقی ماندن «اشغالگران» در عراق وجهه قانونی بخشیده و اگر این توافق لغو نشود آمریکا همچنان به نقض حاکمیت عراق ادامه می دهد.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی