امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵
تعداد نظرات: ۱ نظر

اطلاعیه شورای نگهبان درباره انتقادات امروز رئیس جمهور

خرداد: دقت در نتایج بررسی‌های شورای نگهبان نشان می‌دهد این نهاد در بررسی صلاحیت‌ها تمایزی میان این جناح و آن جناح قائل نشده است و در میان افراد تأیید یا رد شده از همه جناح‌ها حضور دارند.
 
به گزارش خرداد به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای نگهبان، روابط عمومی شورای نگهبان در پاسخ به سخنان امروز رئیس جمهور درباره شورای نگهبان و روند بررسی صلاحیت‌ها اطلاعیه‌ای صادر کرد.
 
متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در شرایطی که کشور بیش از گذشته نیاز به اتحاد و همدلی دارد، انتظار می‌رود مسئولان کشور در بیان اظهارات و نظرات خویش سنجیده‌تر عمل کرده و از ایجاد تشنج خودداری نمایند تا فرصت سوء استفاده به دشمن داده نشود و آرامش بر فضای کشور حاکم گردد.

آنچه امروز رئیس جمهور در سخنانی که بطور زنده نیز از رسانه ملی پخش می‌شد مطرح کرد، نشان از بی اطلاعی ایشان نسبت به روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت استانی و هیات مرکزی نظارت بر انتخابات دارد و زیبنده یک مقام اجرایی رسمی نیست که بدون تحقیق و بی محابا درباره افراد فاقد صلاحیت سخن بگوید. دقت در نتایج بررسی‌های شورای نگهبان نشان می‌دهد این نهاد در بررسی صلاحیت‌ها تمایزی میان این جناح و آن جناح قائل نشده است و در میان افراد تأیید یا رد شده از همه جناح‌ها حضور دارند.

شورای نگهبان به عنوان داور ملی انتخابات و صیانت کننده حق الناس وظیفه خود می‌داند که در انطباق شرایط قانونی با داوطلبان انتخابات نهایت دقت را به عمل آورد و شکایت آنان را از مجرای قانونی مشخص شده بررسی نماید.

بی تردید اینگونه برخورد‌ها با نهاد شورای نگهبان نمی‌تواند تاثیری در اعلام نظرات این نهاد داشته باشد و چنانچه اعتراضی نیز مطرح است باید از مجرای قانونی خویش و نه از تریبون‌های عمومی دنبال شود.

روابط عمومی شورای نگهبان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
شهر وند
Japan
|
۰۴:۴۷ - ۱۳۹۸/۱۰/۲۶
0
0
این دوره یعنی از خیلی پیش تر حتی شورای عالی سیاست گذاری و اعضای شاخص احزاب و جریان ها و ائتلاف اصلاح طلب و اعتدال گرایی به خوبی می دانستند و می دانند که مجموعه ی حاکمین نظام فقط ولو از طریق نظارت استصوابی خیلی شدید و غیر منتظره می خواهد افرادی واقعا از هر نظر به خصوص از نظر سیاسی و اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی مستقل تایید و به نوعی با مهندسی و غربال گری سیستماتیک یک مجلس واقعا بدون حاشیه ولی در عمل کار امدتر از مجالس ادوار تشکیل شود
حکومت هر گونه مخالفت و انتقاد ولو محدود را در این شرایط بسیار حساس و پیش رو که حتی ممکن است با یک تکانه ی غافل گیر کننده ی سیاسی - اجتماعی دچار لرزش و متلاشی شدن حکومت بیانجامد دستور داده که تاکیدا صیانت شود
پس نباید امثال آقای مطهری یا صادقی و ... از این نوع منش و رفتار و واکنش حکومت ناراحت شوند
حتی دستور اکید صادر شده که تمام افراد مسئله دار از جریان و احزاب و ائتلاف اصول گرایی نیز به خصوص تندروهای جبهه ی پایداری و طرف دار احمدی نژاد و جلیلی و قالیباف و رئیسی نیز رد صلاحیت بشوند چون ان ها را نیز حاشیه ساز تر از منتقدان و مخالفان اصلاح طلب و اعتدال گرا و محافظه کار نسبت به سیاست های نظام تشخیص داده اند
پس مجلس یازدهم یک مجلس تقریبا مستقل و دستور داده اند که بر خلاف دوره های قبلی به منظور عدم ایجاد حزب و جریان بازی و سیاسی بازی و سیاسی کاری فراکسیون های چند گانه نیز برای همیشه تعطیل شود و یک مجلس واحد و یک دست از افراد واقعا سالم و مستقل و بی حاشیه و کار امد تشکیل شود و با تعامل منطقی با قوه مجریه و قوه ی قضاییه و حکومت خدمات بیش تر و با کیفیتی برای ملت به ثمر برسانند. انشا الله
پربیننده ترین