امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۴۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۰۸

محکمه استیضاح ترامپ در سنای آمریکا آغاز شد

خرداد: محکمه استیضاح دونالد ترامپ چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا با حضور رئیس دیوان عالی این کشور به صورت رسمی آغاز شد.

محکمه استیضاح ترامپ در سنای آمریکا آغاز شد

به گزارش خرداد ،پس از آنکه آدام شیف رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان و سرپرست هفت نماینده این مجلس در فرایند استیضاح به عنوان دادستان‌های این پرونده، صبح پنج شنبه به صورت رسمی مفاد استیضاح را قرائت کرد؛ محکمه رسیدگی به این پرونده با حضور جان رابرتس رئیس دیوان عالی آمریکا بعدازظهر همان روز، آغاز به کار کرد.

رئیس دیوان عالی آمریکا پس از حضور در سنا، قسم یاد کرد که فارغ از هر گرایشی، قانون اساسی این کشور را رعایت کند و سپس بر مسند ریاست محکمه سنا قرار گرفت.

رابرتس سپس از تمام سناتورها خواست تا سوگند مشابهی را یاد کنند و این سوگند را امضا کنند.


بر اساس آنچه که مجلس نمایندگان تصویب کرده است، ترامپ متهم است در ارتباط با پرونده موسوم به "اوکراین گیت" که ارسال کمک‌های مصوب کنگره به اوکراین را به انجام تحقیق درباره هانتر بایدن فرزند جو بایدن رقیب انتخاباتی کرده است، مرتکب "سوء استفاده از قدرت" شده است.

وی همچنین متهم است در کار کنگره برای کشف حقیقت اخلال کرده است ، از این رو عنوان دیگر استیضاح وی "کارشکنی در برابر عدالت" مطرح شده است.

برگزاری این محکمه به منزله پایان حضور ترامپ در کاخ سفید نیست و دو سوم نمایندگان سنا باید با این استیضاح موافقت کنند که با توجه به اکثریت جمهوریخواهان در این مجلس، به نظر نمی رسد این میزان رای، قابل دستیابی باشد.

رئیس دیوان عالی آمریکا پس از شنیدن نظرات مچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواهان در سنا، اعلام کرد نشست بعدی این محکمه در ساعت 1 بعدازظهر روز سه شنبه برگزار خواهد شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی