امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۴۹۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۸

ناو هواپیمابر فرانسه به خاورمیانه اعزام می‌شود

خرداد: رئیس جمهور فرانسه اعلام کرد، این کشور قصد استقرار ناو هواپیمابر شارل‌دوگُل را در خاورمیانه در راستای حمایت از عملیات‌های نظامی خود در این منطقه را دارد.

به گزارش خرداد، ایسنا به نقل از پایگاه نشنال، ناو هواپیمابر شارل دوگُل فرانسه سال گذشته میلادی مورد تعمیرات و اصلاحات گسترده قرار گرفت.

بر اساس اعلام دولت فرانسه، این ناو هواپیمابر هسته‌ای و گروه رزمی همراه با آن متشکل از چند کشتی جنگی ما بین ژانویه و آوریل در منطقه مستقر خواهد شد.

ارتش فرانسه در سال ۲۰۱۴ عملیاتی موسوم به عملیات "شمال" را به هدف پشتیبانی از ارتش عراق در جنگ علیه داعش آغاز کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه در یک سخنرانی به مناسبت آغاز سال جدید میلادی خطاب به ارتش کشورش اظهار کرد: این ناو هواپیمابر از عملیات "شمال" در خاورمیانه از ژانویه تا آوریل ۲۰۲۰ پشتیبانی کرده و سپس در اقیانوس اطلس و دریای شمال مستقر خواهد شد.

وی ادامه داد: یک بار دیگر ناو هواپیمابر ما محور عملیات‌هایی مشترک میان چند کشور اروپایی خواهد بود.

ماکرون خاطر نشان کرد: آلمان، بلژیک، هلند، اسپانیا، یونان در اسکورت ناو هواپیمابر شارل دوگل در طی این ماموریت مشارکت خواهند کرد.

ناو شارل دوگل چندمین ناو هواپیمابری است که در ماه‌های اخیر به منطقه اعزام می‌شوند.

این ناو می‌تواند تا ۸۰۰ سرباز، ۵۰۰ تن مهمات و تا ۴۰ هواپیما و هلیکوپتر را در خود جای دهد.

ناو هواپیمابر فرانسه چندی پس از آن به خاورمیانه می‌رود که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، از دیگر اعضای ناتو خواست حضورشان در منطقه را تقویت کنند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی