امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۵۱۱
تاریخ انتشار: ۲۷ دی ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۷

رقابت نزدیک نامزدهای دموکرات؛ سندرز از بایدن پیشی گرفت

خرداد: نتایج جدیدترین نظرسنجی مشترک موسسه افکارسنجی ایپسوس و خبرگزاری رویترز نشان می‌دهد در رقابت میان داوطلبان نامزدی حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا، برنی سندرز با اختلافی ناچیز صدرنشینی را از جو بایدن تصاحب کرد.

رقابت نزدیک نامزدهای دموکرات؛ سندرز از بایدن پیشی گرفت

به گزارش روز جمعه رویترز، سناتور برنی سندرز که روز به روز بر محبوبیتش افزوده می‌شود، در این نظرسنجی آنلاین حمایت ۲۰ درصد از پرسش‌شوندگان را به خود اختصاص داد که نسبت به نظرسنجی هفته پیش، افزایشی ۲ درصدی را نشان می‌دهد.

از میان ۱۰ داوطلب دیگر، جو بایدن معاون باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین آمریکا با ۱۹ درصد در جایگاه دوم و سناتور الیزابت وارن با ۱۲ درصد در مکان سوم قرار دارند.

نظرسنجی رویترز – ایپسوس نشان می‌دهد که سندرز و مایکل بلومبرگ شهردار پیشین نیویورک که با ۶ درصد آراء در رتبه پنجم نظرسنجی‌هاست در حال جذب هوادار بوده و حمایت از بایدن و وارن ثابت مانده است.

از سوی دیگر، نزدیک به ۲۰ درصد رای‌دهندگان احتمالی انتخابات هنوز تصمیم نگرفته‌اند که از کدام نامزد حمایت کنند و دو سوم از افرادی که در نظرسنجی‌ها داوطلبی را برگزیده‌اند ممکن است تصمیم خود را تغییر دهند.

براساس این گزارش، نظرسنجی یادشده در روزهای ۱۵ و ۱۶ ژانویه (۲۵ و ۲۶ دی) و از میان ۶۸۱ داوطلب دموکرات و مستقل انجام شد و حاشیه خطای آن پنج درصد است.

انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد این حزب از ۱۴ بهمن‌ماه آغاز می‌شود.
انتخابات ریاست جمهوری آمریکا سیزدهم آبان ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.
برچسب ها: سندرز ، بایدن
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی