امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۵۹۵
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۸

وزیر خارجه اردن: منطقه به جنگ و درگیری جدید نیازی ندارد

خرداد: وزیر خارجه اردن امروز (شنبه) در بغداد اعلام کرد که منطقه نیازی به جنگ و درگیری جدید ندارد و همه باید برای حفظ آرامش و کاهش تنش در خاورمیانه تلاش کنند.

به گزارش خرداد از ایرنا، «ایمن الصفدی» وزیر خارجه اردن در کنفرانس مطبوعاتی پس از دیدار با «محمد علی الحکیم» همتای عراقی خود در بغداد گفت که وی حامل پیام "ملک عبدالله دوم" به نخست وزیر عراق در مورد حفظ آرامش در جامعه و جلوگیری از تنش است.

وی افزود که در دیدار با وزیر خارجه عراق بر هماهنگی و تلاش های منطقه ای برای کاهش بحران و جلوگیری از درگیری تاکید شد.

الصفدی تاکید کرد که ما خواستار کاهش تنش و گفت و گو برای رفع بحران در منطقه هستیم و از همه طرف ها دعوت می کنیم خویشتنداری خود را حفظ کنند.

وزیر اردن همچنین اضافه کرد که همکاری ما با عراق در مبارزه با تروریسم باید ادامه داشته باشد، زیرا تهدید گروه تروریستی "داعش" هنوز وجود دارد.

وی گفت که اوضاع در منطقه به سمت آرامش پیش می رود و اگر عراق به میدان جنگ و تنش تبدیل شود، منطقه از دست خواهد رفت.

الصفدی همچنین اعلام کرد که ملک عبدالله شاه اردن در پیامی از سلامتی آیت الله "علی سیستانی" مرجع عالی دینی عراق به دنبال انجام عمل جراحی ابراز خوشحالی کرده است.

وزیر خارجه اردن صبح امروز به منظور دیدار با مقامات عراقی وارد بغداد شده و در اولین دور مذاکرات خود با الحکیم وزیر خارجه عراق دیدار و گفت و گو کرده است.

برچسب ها: خاورمیانه ، اردن ، جنگ
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی