امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۵۹۸
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۵۹

مقام ارشد طالبان خواستار خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان شد

خرداد: معاون سیاسی گروه طالبان خواستار خروج نظامیان آمریکایی از افغانستان شد و گفت:اگر آمریکایی ها در افغانستان نباشند،افغان ها به توافق دست می‌یابند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا، «ملاعبدالغنی برادر» رئیس تیم مذاکره کننده طالبان تصریح کرد آمریکایی ها با حضور و آغاز جنگ در افغانستان اشتباه بزر گی مرتکب شدند.

وی افزود، هدف آمریکایی ها در افغانستان قتل«اسامه بن لادن» بود اکنون او رفته است و ما مجبور هستیم تا پای جان از کشور خود محافظت کنیم.

رئیس تیم مذاکره کننده طالبان گفت که پس از خروج نظامیان آمریکایی، طالبان قادر است با شکست داعش با  دولت افغانستان به توافق دست یابد.

وی درباره حقوق زنان در دوران پس از صلح نیز گفته است که در این رابطه  هیچ  تغییری در طالبان بوجود نیامده است، حقوقی را که خداوند به زنان داده است، قبول داریم.

ملا برادر تأکید کرده است که جنگ وقتی در افغانستان پایان می یابد که آمریکایی ها افغانستان را ترک کنند.

سخنان معاون سیاسی طالبان در حالی منتشر شده است که برخی از اعضای این گروه مدعی شده اند که با آمریکایی ها برای امضای توافقنامه صلح نزدیک شده اند.
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی