امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۶۰۱
تاریخ انتشار: ۲۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
علاءم قبل از میگرن

ازکجا متوچه شویم که میگرن داریم

خرداد: افراد مبتلا به میگرن قبل از بروز سردرد دچار تغییراتی در خلق و خوی خود می‌شوند آنها تحریک پذیر و برانگیخته یا افسرده هستند و بو یا طعم های خاصی را احساس می‌کنند.

به گزارش خرداد ، مبتلایان به میگرن سردردشان به قدری شدید و تپش دار است که  مجبور می‌شوند برای کاهش آن  محل درد را به شدت فشار دهند هرچند این فشار تاثیری در برطرف شدن درد ندارد. آنها دچار خستگی و خمیازه های مکرر و یا تنش عضلانی می‌شوند.

دکتر کاوه کاشانی متخصص مغز و اعصاب در بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا روز شنبه اعلام کرد : اگر شخصی این نوع سر درد را به صورت مکرر و دوره ای تجربه  کند مبتلا به میگرن است و  برای درمان آن می بایست حتما اقدام نمایند.

وی بیان کرد: هر سردرد جدیدی که به طور غیر معمول شدید است یا بیش از چند روز طول می کشد باید توسط پزشک مورد بررسی قرار گیرد.

 این پزشک نورولوژیست گفت: این افراد باید الگوی تغییرات سردرد مانند محرک‌های جدید را با پزشک درمیان گذارند ، چنانچه سردرد با گیجی، تب، سفتی گردن همراه باشد می بایست سریع به مرکز فوریت‌های پزشکی مراجعه نمایند.

 متخصص مغز و اعصاب بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا اضافه کرد: استرس و هیجان‌های شدید، بی‌خوابی، پُر خوابی، گرسنگی، خستگی، مصرف بعضی از غذاهای خاص مانند انواع پنیر، ادویه، بعضی غذاهای کنسرو شده، ترشی، آلودگی‌های زیست‌محیطی اعم از آلودگی هوا و گرد و غبار، برخی از بوها، تغییرات فشار هوا، ضربه به سر و تغییرات هورمونی قاعدگی از عوامل تاثیرگذار در بروز و شدت میگرن هستند.

دکتر کاشانی اظهار داشت: میگرن عمدتا از روی نشانه های آن تشخیص داده می‌شود اما پزشک ممکن است انجام اسکن مغزی را تجویز کند تا منشاء بیماری های دیگری که موجب سردرد می شوند مانند، تومور مغزی یا خونریزی مغزی را تشخیص دهد.

متخصص مغز و اعصاب بیمارستان دکتر علی شریعتی فسا اضافه کرد:به طور معمول سردردهای میگرنی، یک طرف سر و نزدیک به شقیقه و چشم، ایجاد می‌شود و بین چهار تا ۷۲ ساعت طول می کشد اما در سردرد معمولی درد در اطراف پیشانی است.

شهرستان فسا در فاصله ۱۳۰کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است. 
برچسب ها: میگرن
پربیننده ترین
چند رسانه ای
خواندنی