امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۶۳۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۰:۲۷

«جاسازی قرص در کیک‌ها» با هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو انجام شد

خرداد: دبیر انجمن صنایع غذایی آذربایجان شرقی با اشاره به رویت قرص در کیک‌های بسته بندی شده به روش کلدسیل در محصولات تولید شده توسط کارخانجات و برندهای مطرح استان، بیان کرد:طبق بررسی‌ها، این اقدام با هدف آسیب رساندن به مصرف کنندگان انجام نشده، بلکه هدف متضرر کردن صنایع غذایی پیشرو در تولید و نابودی منابع درآمدی شرکت‌های‌ پیشرو در این صنعت بوده است.

به گزارش خرداد، رضا جعفری در پنجاه و هشتمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی آذربایجان شرقی در رابطه با قرص‌های جاسازی شده در کیک‌ها، اظهار کرد: اولین قرص‌های کشف شده از داخل کیک‌ها در استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان مشاهد شد و پس از آن تصاویری در کرمان، کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان شرقی و غربی، زنجان، البرز، ایلام، کردستان، و کهگیلویه و بویراحمد منتشر شد.

وی خاطرنشان کرد: این حمله‌ای به برندهای پیشرو صنایع غذایی و برداشت وارونه رسانه‌ها و فضای مجازی در انتشار اخبار بدون سند و مدرک علیه شرکت‌های تولیدی، منجر به ایجاد جو روانی منفی جامعه علیه شرکت‌های معروف و با سابقه شد و بیش از 10 واحد تولیدی پیشرو این صنعت را با مشکل افت فروش 40 درصدی و کمبود نقدینگی مواجه کرده است.

به گفته وی، یکی از مهمترین چالش‌هایی که واحدهای تولیدی این صنعت با آن مواجه هستند، سلب اعتماد عمومی در مصرف محصولات این واحدها است.

دبیر انجمن صنایع غذایی استان در بخش دیگری از سخنان خود، متذکر شد: طی 40 سال اخیر شاهد پیشرفت و شکوفایی چشمگیر صنعت شیرینی و شکلات در استان بوده‌ایم و ریشه‌های قوی و پتانسیل بالای آن باعث افزایش صادرات و رشد تولید ناخالص داخلی استان شده است.

وی تعداد واحدهای صنایع غذایی استان دارای پرونده بهره برداری از سوی سازمان صمت را 560 واحد عنوان کرد و گفت: میزان اشتغال مستقیم ایجاد شده در بخش صنایع غذایی استان  40 هزار نفر و میزان اشتغال غیر مستقیم در این بخش نیز 150 هزار نفر است.

وی با اشاره به میزان صادرات صنایع غذایی استان در 9 ماه سال جاری، گفت: میزان صادرات صنایع از گمرکات استان یک هزار و 270 میلیون دلار بوده و همچنین میزان صادرات صنایع غذایی استان نیز 400 میلیون دلار است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی