امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۶۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۵

پوتین پیشنهاد حکومت مادام العمر خود را رد کرد

خرداد: ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه پیشنهاد حکومت مادام العمر خود بر روسیه را رد کرد.

 به گزارش خرداد به نقل از ایرنا ،شبکه دوم تلویزیون دولتی روسیه روز شنبه اعلام کرد: پوتین در گفت وگو با گروهی از کهنه سربازان روس شرکت کننده در جنگ دوم جهانی در سن پترزبورگ، درخواست یکی از این افراد برای محدود کردن دوره رئیس جمهوری به یک مدت معین را رد کرد.

این کهن سرباز در توضیح علت این درخواست خود گفت که بعدا مردم بتوانند در مورد ادامه کار رئیس جمهور یا کنار گذاشتن وی تصمیم بگیرند.

این فرد همچنین از پوتین بخاطر تقویت توانمندی دفاعی روسیه قدردانی کرد.

پوتین به نوبه خود در پاسخ وی گفت که حکومت مادام العمر یک فرد، بازدهی خوبی نداشته است. وضعیت اواسط دهه 1980 میلادی که رهبران اتحاد شوروی سابق بر اثر مرگ یکی پس از دیگری جانشین شدند نگران کننده بود. 

 وی افزود: سران حکومت شوروی یکی پس از دیگری تغییر یافتند و در همین حال شرایط لازم برای انتقال قدرت را فراهم نکردند. به همین خاطر از شما بخاطر این پیشنهاد تشکر می کنم اما فکر می کنم که دیگر نباید به آن وضعیت بازگشت. 

پوتین دو سال پیش برای چهارمین بار با کسب بیش از ٧٠ درصد آرا به ریاست جمهوری روسیه رسید. پیش از آن در سال 2000 و 2004 میلادی برای دو سال متوالی چهار ساله رئیس جمهور این کشور شد.

دوره ریاست جمهوری پوتین که با اصلاح قانون اساسی شش ساله شده است، در سال 2024 بسر می رسد.

رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه هفته گذشته در نطق سالانه خود با بیان اینکه کشورش نیاز به تغییرات اساسی دارد، گفت: امروز در جامعه روسیه نیاز به تحولات، واضح است.

وی خاطرنشان کرد که نیاز به تغییر کامل قانون اساسی روسیه وجود ندارد. وی در همین حال اعلام کرد که اصلاحاتی در قانون اساسی باید صورت گیرد که نیاز به همه پرسی عمومی دارد.

رئیس جمهوری روسیه با بیان اینکه مساله محدودیت به دو دوره ریاست جمهوری یک شخص در روسیه را دارای اهمیت اصولی نمی دانم خاطرنشان کرد که با چنین محدودیتی موافق است.
برچسب ها: پوتین ، مادام العمر
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی