امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۶۶۰
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳

واکنش تند و رسمی تیم حقوقی ترامپ به استیضاح

خرداد:تیم حقوقی رئیس‌جمهوری آمریکا پیش از آغاز دادگاه استیضاح واکنشی تند به پرونده مطرح‌شده از سوی دموکرات‌ها نشان داد.

به گزارش خرداد از  ایلنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، تیم حقوقی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا، پیش از آغاز دادگاه استیضاح واکنشی تند به پرونده مطرح‌شده از سوی دموکرات‌ها نشان داد. این در حالی است که دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا پرونده‌ای مؤثر ارائه داده و استدلال می‌کنند که رئیس‌جمهور به اعتماد عمومی خیانت کرده و رفتارش «کابوس» بنیانگذاران این کشور است. 

چالش اصلی نمایندگان هر دو طرف این خواهد بود که بتوانند نظر ۱۰۰ سناتور حاضر در این نهاد قانون‌گذاری را به سود خود جلب کنند و همچنین به مردم برای انتخابات ۱۰ ماه آینده پاسخ دهند. 

دادستان‌های مجلس نمایندگان آمریکا در متن دادخواست خود اعلام کردند: «رئیس‌جمهور دونالد ترامپ از قدرت رسمی‌اش برای اعمال فشار به یک دولت خارجی برای مداخله در انتخابات ایالات متحده و دستاوردهای شخصی بهره برده است. وی در ادامه تلاش کرد که با مانع‌تراشی در مسیر کنگره تحقیقات را متوقف کند.»

تیم ترامپ در پاسخ به احضار از سوی سنا اعلام کرد که رئیس‌جمهور «مطلقا و صریحا» این اتهام‌ها را رد می‌کند. 

در متن دادخواست رئیس‌جمهوری آمریکا آمده است: «این تلاشی است غیرقانونی و بی‌شرمانه برای زیر پا گذاشتن نتایج انتخابات ۲۰۱۶ و مداخله در انتخابات ۲۰۲۰ که تنها چند ماه تا آن باقی مانده است.»

برچسب ها: ترامپ ، استیضاح
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی