امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۶۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۹

نعل وارونه آقای رئیس جمهور!

خرداد: ترامپ که خودش مدافع دیوار کشی در مرز با مکزیک بوده  و بابت اقدامات ضد محیط زیستی همواره با انتقادات فراوانی روبرو بوده، حالا در توئیتی دیوار کشی را احمقانه و ضد محیط زیستی خواند!

به گزارش خرداد از ایسنا، اسپوتنیک نوشت: اخیرا رسانه‌ها گزارش دادند،‌ ساخت یک دیوار بزرگ در محل بندر نیویورک و در فاصله چند مایلی از ساحل، به عنوان یکی از پروژه های مهندسی ارتش آمریکا به هدف محافظت از این شهر در برابر طوفانهای مکرر مطرح شده است. با این حال هزینه احداث این دیوار بالغ بر ۱۱۹ میلیارد دلار برآورد شده و مدت زمان لازم برای ساخت آن نیز ۲۵ سال در نظر گرفته شده است.

دونالد ترامپ در توئیتر نوشت: "طرح ساخت یک دیوار دریایی عظیم ۲۰۰ میلیارد دلاری در اطراف نیویورک به منظور محافظت از آن در برابر طوفانهای نادر، یک طرح پرهزینه، احمقانه و به لحاظ محیط زیستی نامطلوب است که احتمالا در همان زمانی که به آن نیاز پیدا کنیم هیچ فایده‌ای نخواهد داشت. این دیوار همچنین ظاهر وحشتناکی خواهد داشت. متاسفم، شما مجبور هستید سطلها و زمینشوی های خود را آماده نگه دارید!"

این در حالی است که رئیس جمهور آمریکا قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ وعده داده بود تا در محل مرز کشورش با مکزیک دیواری را به هدف جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به خاک آمریکا احداث کند. با این حال پروژه ساخت این دیوار در سالهای ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ باعث ایجاد یک بحران بودجه‌ای شد.

در نتیجه این بحران ترامپ نتوانست همه بودجه درخواستی خود برای ساخت این دیوار را از کنگره دریافت کند و به جایش مجبور به برداشتن از بودجه‌های بخشهای دیگر به هدف احداث موانع پراکنده به جای ساخت کلیت این دیوار در مرز آمریکا و مکزیک شد. ترامپ قول داده بود تمامیت پروژه دیوار مرزی مدنظر وی به طول ۵۰۰ مایل تا زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آتی در سال ۲۰۲۰ به اتمام می‌رسد.

پربیننده ترین