امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۷۰۳
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۸

گزارش جالب سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس/6 ماهه اول سال برخلاف پیش‌بینی ها رشد خوب اقتصادی داشتیم اما...

خرداد: سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی می‌گوید که بخش‌های مختلف اقتصاد ایران در۶ ماهه نخست سال جاری توانستند تا حد زیادی شوک‌های حاصل از تحریم‌ها را حذف کند و برخلاف تحلیل‌ها رشد قابل قبولی به ثبت برساند.

به گزارش خرداد از  ایسنا، محمد قاسمی امروز در جلسه هیات نمایندگان اتاق ایران اظهار کرد: برآوردهایی که از عملکرد اقتصادی کشور در سه ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۸ منتشر شد نشان داد که برخلاف برخی تحریم‌های بین‌المللی بخش‌هایی از اقتصاد ایران توانسته است رشد قابل قبولی به ثبت برساند و برای مثال در حوزه‌هایی مانند مسکن، صنعت و کشاورزی رشد بیشتر از پیش‌بینی‌های ابتدایی بود.

وی ادامه داد: آنچه که در ماه‌های ابتدای سال جاری رخ داد نشان از آن داشت که بخش‌های اقتصادی توانسته‌اند زنجیره‌های تولید را تامین کنند و این برای اقتصاد ایران یک پیام مثبت داشت.

به گفته سرپرست مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی متاسفانه این روند در پاییز امسال با توجه به اتفاقاتی که در کشور رخ داد افت کرد و در شرایطی که ما پیش‌بینی کردیم جدایی از حوزه نفت بقیه بخش‌ها رشد قابل قبولی داشته باشند این روند متوقف شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی