امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۹

درگیری معترضان هنگ کنگی با ماموران پلیس

خرداد: شماری از معترضان هنگ کنگی که عصر امروز یکشنبه در منطقه تجاری چاتر گاردن تجمع کرده بودند پس از حمله به شماری از ماموران با نیروهای پلیس درگیر شدند.

به گزارش خرداد به نقل از ایرنا در بیانیه پلیس هنگ کنگ که در رسانه های منطقه منتشر شده آمده است گروهی از آشوبگران در این محله به شماری از ماموران یورش برده و آنها را مورد ضرب و جرح قرار داده اند.

پلیس می گوید که به دنبال این اتفاقات برای متفرق کردن تجمع کنندگان و کسانی که باعث بروز آشوب و تنش امروز شده بودند مجبور به پرتاب گاز اشک آور شده است.

این در حالی است که معترضان در تلاشند تا دولت های خارجی را نیز در این ناآرامی ها دخیل کنند و از آنها خواسته اند دولت محلی هنگ کنگ را تحریم کنند.

روزنامه هنگ کنگی ساوت چاینا می نویسد پلیس تلاش زیادی کرده است با آرامش هر چه بیشتر معترضان را متفرق کند اما آنها با تجمعات خود باعث شده اند تا تجارت و کسب و کار در این منطقه مرکزی از هنگ کنگ مختل شود.

پلیس می گوید صدها تظاهر کننده در این اعتراضات شرکت کرده اند برخی از آشوبگران به طور ناگهانی شماری از ماموران را محاصره کرده و با اشیا از جمله چوب آنها را مورد ضرب و جرح قرار داده اند.

در تصاویری که از این درگیری ها منتشر شده دیده می شود مهاجمان به برخی از ماموران یورش برده و از ناحیه سر آنها را زخمی کرده اند.

پلیس تاکید کرده است آشوبگران نمی توانند با این اقدامات باعث گسترش ناآرامی و بی ثباتی در منطقه شوند و کسانی که مرتکب چنین اقداماتی شده اند دستگیر و مجازات خواهند شد.

گزارش ها حاکی است نیروهای پلیس چند نفر از کسانی را که با باتوم و چکش به مکان های عمومی آسیب رسانده و برخی از راه ها را مسدود کرده بودند دستگیر کرده است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده‌ترین کنونـی
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی