امام حسن(ع): چیزهای دنیا اگر حلال باشد حساب و بررسی می شود و اگر از حرام به دست آید عذاب و عقاب دارد و اگر حلال و حرام آن معلوم نباشد سختی و ناراحتی خواهد داشت. پس باید دنیا [و موجوداتش] را همچون میته و مرداری بشناسی که به مقدار نیاز و اضطرار از آن استفاده کنی»       
کد خبر: ۳۳۳۷۲۵
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۲۱:۴۵

پمپئو: مرگ شهروند آمریکایی در مصر غیرقابل قبول است

خرداد: «مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در دیدار با "عبدالفتاح السیسی" رییس جمهوری مصر در حاشیه کنفرانس برلین درباره لیبی، مرگ شهروند آمریکایی – مصری در زندان این کشور غیرقابل قبول توصیف کرد.

به گزارش خرداد، خبرگزاری آناتولی ترکیه، پمپئو در توییتی نوشت: با السیسی امروز دیدار کردم و موضوع مرگ تاسف بار و غیر قابل توجیه «مصطفی قاسم» زندانی آمریکایی را در مصر جویا شدم.

از طرف دیگر "مورگان اورتاگوس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: پمپئو در دیدار با رییس جمهوری مصر خشم خود را درباره مرگ شهروند آمریکایی ابراز داشت و بر نگه داری در شرایط نادرست این زندانی در زندان مصر تاکید کرد.

منابع حقوق بشری دوشنبه گذشته گزارش دادند که یک زندانی آمریکایی در مصر به دنبال اعتصاب غذای طولانی مدت درگذشت.   

مصطفی قاسم پس از ۵۰ روز اعتصاب غذا در بهداری زندان «طره» قاهره درگذشت.

قاسم اواسط سال ۲۰۱۳ میلادی به دنبال سرکوب هواداران محمد مرسی رییس جمهوری پیشین مصر در میدان رابعه عدویه دستگیر و به ۱۵ سال زندان محکوم شد.

ارتش مصر در ماه آگوست ۲۰۱۳ تظاهرات هواداران محمد مرسی را در میدان رابعه و النهضه سرکوب کردند که بر اثر آن تعداد زیادی کشته شدند.
برچسب ها: پمپئو
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ترین
چند رسانه ای
پر بحث ترین
خواندنی